У Кропивницькому з презентацією книги “Історії та війни” побував письменник-ветеран, політичний діяч, голова українського об’єднання “Мрія” Юрій Гудименко. До нашого міста він приїхав у рамках діяльності фонду, який опікується родинами загиблих, полонених та зниклих безвісти військових.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Після зустрічі з пораненими воїнами у місцевому шпиталі та спілкування із сім’ями захисників Юрій Гудименко та Тетяна Комлик (виконавча директорка фонду, координаторка напрямку роботи із родинами загиблих) зустрілися з кропивницьким активом у стінах обласної бібліотеки ім Д. Чижевського.
До червня 2022 року Юрій служив сапером у 130-му батальйоні сил Територіальної оборони, після поранення та тривалого лікування у різних госпіталях України й закордоння Юрій Гудименко почав займатися допомогою ветеранам війни.
Книга “Історії та війни” – це не лише його спроба як автора переосмислити взаємозв’язок історичних подій у контексті війни, а ще й спосіб акумулювати кошти на потреби фонду, який він очолює. Зокрема кожен, хто прийшов на зустріч у бібліотеку Чижевського, за донат міг отримати книгу Юрія Гудименка.
“У цій книжці ви не можете знайти історії проте, як я гриз танки як барбарис, в одиночку звільняв якісь населені пункти, втрачав якісь населені пункти. Якщо я захочу почитати історію про те, як одна людина одним пострілом поборола росіян, я зайду на сторінку Арестовича. Що там є? Я за освітою історик і там дуже багато історій з минулих часів. Я намагався розкзувати про країни і взаємовідносини між ними як про стоснки живих людей. Я вважаю, що в кожної країни є свій характер і коли ти починаєш дивитися на історію Європи як зіткнення характерів, через любов і ненависть, ти перестаєш сприймати історію як перелік дат.
Ці розповіді бувають смішними, трагічними, але веселого все ж більше. Бо поки я вчився, і в школі, і на істфаці мене дуже бісило те, що наша історія постійно подавалася як історія трагедії, після якої йде катастрофа, а після неї поразка. Мені це абсолютно не подобається, я не згоден, адже в кожної країни є багато перемог, крім поразок”, – вважає Юрій Гудименко.
Як приклад Юрій Гудименко навів за приклад історію з ушануванням героїв Крут. Це – трагедія, немає заперчень, у ній загинули українські бійці, але суспільство, на думку історика, забуває, що саме їхній пожвиг дав можливість Україні отримати міжнародне визнання.
Книгу Юрій створив після поранення. Також поранення стало поштовхом до боротьби за права ветеранів і поранених військових, зайнявся боротьбою проти колаборантів та поверненням в український бюджет арештованих активів. Тож нині його актуальна діяльність пов’язана саме функціонуванням фонду “Мрія”. Конкретний приклад результату такої діяльності – створення лінії адаптивного одягу для поранених військовослужбовців, які часто опиняються далеко від дому і не мають людей, які б могли допомогти з елементарним – білизною чи капцями, в яких можна ходити в лікарняній палаті.
“Коли вас поранило (я сподіваюсь, з вами такого ніколи не станеться), коли вам ставлять апарат зовнішньої фіксації і звичайний одяг перестає налазити, адже ви маєте вигляд металевого їжачка і весь одяг, який у вас є, ви не можете вдягти. Не дуже неприємно, особливо взимку.
Я випадково познайомився з одним хлопцем з моєї бригади і ми запустили волонтерський проект із виготовлення адаптивного одягу. Але гроші у людей закінчуються, це підтверджують всі волонтери, жоден волонтерський фонд не може мати скільки грошей, скільки має держава.
Так от, ми хочемо, щоб кожен поранений отримував від держави пакуночок, в якому буде одяг, зубна щітка, щось таке, чим можна користуватися у перший тиждень. Щоб поранений не відчував себе голим-босим у прямому значенні цього слова. Цим ми й займаємося зараз”, – пояснив Юрій Гудименко.
Під час зустрічі із кропивничанами скринька фонду “Мрія” поповнилася на 10 тисяч гривень, а кропивницька лікарня отримала матраци, подушки, ковдри, постільну білизну та засоби гігієни для воїнів, які лікуються в нашому місті.
Читайте також: Мандрівна студія «ПереФарбований лис» провела у Кропивницькому літературні ігри (ФОТО)