Виставка кропивницької фотографині Мирослави Липи «В українській душі» відкрилася у Марселі (Франція) в галереї Capitale & Victor Orly за підтримки Кіровоградської ОВА та за участі Посольства України у Франції.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Перед відвідувачами галереї постали 17 жіночих портретів, відзнятих напередодні і після повномасштабного вторгнення, які показують почуття українців під час війни.
“Це виставка про те, що ми відчуваємо. Портрети жіночі – як уособлення самої України. Я не підбирала ці образи спеціально – просто фотографую людей, створюю їхні психологічні портрети, такі задумливі, сумні, меланхолійні.
У цих фотографій немає назв. Так було задумано. Адже ці роботи побачать люди, які знаходяться в різних життєвих обставинах – хтось тікав з окупації, хтось виїхав на випередження, а хтось взагалі про війну лише чув. І кожен бачить на фото щось своє, розуміє по-своєму. Під час виставки люди підходили до мене, ніби про одну і ту ж фотографію говорили, але бачили та інтерпретували її по-різному” – пояснює мисткиня, чому вирішила не обмежувати зміст світлин авторськими назвами, і додає, що її надихає те, як гуртуються українці за кордоном та наскільки потужною є допомога французів.
На виставку завітали представники діаспори, переселенці, французи та інші, адже Марсель – багатонаціональне місто. Митці, які нині живуть у Марселі, Дмитро Воронов, Григорій Лукʼяненко, Nelia Franchuk і Марʼянка створили особливий настрій цього дня. Мало хто стримав сльози, коли зазвучала українська «Черемшина» і всі її підхопили.
Під час виставки одну з робіт виставили на продаж, з метою зібрати кошти на підтримку українських військових. Проте одна з відвідувачок – француженка українського походження Наталі Броньяр – просто виписала чек на 50 Євро, залишивши іншим можливість придбати світлину і теж долучитися до Перемоги України в цій війні.
Окрім того, від імені України й українського народу вручили подяки тим французам, меріям, підприємствам та організаціям, які з перших днів повномасштабної війни допомагали і підтримували нашу країну.
“Організація і відкриття виставки з самого початку супроводжувалося потужною підтримкою з боку органів влади, митців, друзів. Сама я такого не зробила б, – констатує Мирослава Липа. – Була підтримка, було натхнення, була впевненість, тому місця для хвилювання не залишилося. Я щаслива, що змогла показати Україну й українок такими, як їх бачу я крізь об’єктив своєї камери”.
Нагадаємо, промо-відео про шляхетну моду українців презентували у Кропивницькому.
Читайте також: Ліногравюра зі старовинного рушника з Кіровоградщини потрапила на конкурс у Великобританію