Ходу у Кропивницькому охоронятимуть від “триколорів та колорадів”

Кропивницький / 9 травня 2016

У Кропивницькому поліція обіцяє не допустити жодних провокацій під час ходи на честь Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і Дня пам’яті та примирення, яка відбудеться 9-го травня. Зокрема, правоохоронці звернулися до представників громадських організацій, які братимуть участь у ході, з проханням звертати увагу поліцейських на факти застосування забороненої символіки, якщо такі будуть.  Мова йде про прапори РФ  (“триколори”), Георгіївські стрічки (“колорадські стрічки”), а також символіку, яка заборонена в Україні згідно із законом про декомунізацію.

Про це сьогодні, 4 травня, під час наради у міськраді розповів старший інспектор сектору превенції патрульної поліції Сергій Пономаренко, інформує кореспондент Першої електронної газети.

31944445_1685317791543863_8531220220105195520_n

“Під час ходи не повинно бути ніякої проросійської символіки. Мається на увазі “триколори” (прапори РФ – ред.), “колорадські стрічки” (Георгіївські стрічки – ред.), а також символіка, яка заборонена в Україні згідно із законом про декомунізацію”, – наголосив поліцейський.

Сергій Пономаренко також звернувся до всіх з проханням негайно звертатися до працівників поліції, якщо під час масового заходу хтось помітить проросійську символіку.

За його словами, під час ходи буде достатня кількість поліції, щоб уникнути будь-яких провокацій та порушень закону.

“Хотілося б, щоб 9-те травня у нас минуло, як і минулого року – без грубих порушень громадського порядку”, – висловив сподівання правоохоронець.

Присутні на нараді учасники АТО поцікавилися, якою буде реакція поліції, якщо будуть випадки застосування забороненої символіки. Старший інспектор сектору превенції патрульної поліції розповів, що спочатку таких людей будуть просити прибрати заборонені символи, а у разі відмови – видалять із місця проведення заходу.

Нагадаємо, у Кропивницькому 9 травня о 9:20 від площі Героїв Майдану стартує урочиста хода до Меморіального комплексу “Фортечні вали”, де відбудеться покладання квітів.

Читайте також: Як у Кропивницькому відзначатимуть День пам’яті та примирення

31879833_1685317724877203_146430488981012480_n

За тлумаченням Українського інституту національної пам’яті, відповідно до підпункту «в» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки, є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Згідно з пунктом 2 частини першої Статті 1 зазначеного Закону поширення, а також публічне використання продукції, яка містить символіку комуністичного режиму, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму.

Частиною першою статті 3 цього Закону пропаганда комуністичного тоталітарного режиму визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму та заборонена законом. Згідно частини першої статті 4 Закону поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму заборонено.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 4 Закону заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на оригіналах бойових знамен.

Прапором Перемоги є штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова ІІ ступеню Ідрицької стрілецької дивізії, який має червоний колір, містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також напис російською мовою «150 стр. ордена Кутузова ІІ ст. Идрицк. див. 79 с.к. 3 у.а. 1 Б. ф». Оригінал зазначеного прапора перебуває на вічному зберіганні у Музеї Збройних сил Російської Федерації у м. Москва.

Таким чином, Прапор Перемоги містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

З огляду на це, поширення і публічне використання, у тому числі під час відзначення будь-яких державних свят, будь-яких зображень, копій, включаючи офіційні копії Прапору Перемоги, а також елементів зазначеної символіки комуністичного тоталітарного режиму у костюмах артистів є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму та заборонено законом. Разом з тим, відповідно до пункту 7 частини третьої статті 4 Закону під час відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня), Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) ветерани Другої світової війни можуть носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими вони були нагороджені до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни.

Заборонено також використання так званої “георгіївської стрічки”.

12 червня 2017 року Президент України підписав відповідний Закон України про офіційну заборону використання на території України георгіївської стрічки. Закон вступив у силу з 15 червня 2017 року. Згідно із законом, публічне використання стрічки чи її зображення обкладається штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–2550 грн) з конфіскацією стрічки.

георгіївської стрічки на проросійських бойовиках на сході України / © 5.ua
георгіївської стрічки на проросійських бойовиках на сході України / © nday.te.ua

Нагадаємо, у 2016 році День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, декілька кропивничан прийшли на пам’ятні заходи з Георгіївскими стрічками.

Не зважаючи на те, що цей символ активно використовують проросійські терористи на сході України, двоє кіровоградців з помаранчево-чорними стрічками потрапили у об’єктив камери кореспондента Першої електронної газети під час ходи та покладання квітів на Фортечних Валах.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар