Важливо

Варіанти оновлення площі Героїв Майдану у Кропивницькому прийматимуть з 15 грудня

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 12 грудня, виконавчий комітет міської ради Кропивницького підтримав проект рішення «Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію оновлення громадського простору площі Героїв Майдану з меморіалізацією подій Революції Гідності». Конкурс планують оголосити 15 грудня.

Про це повідомляє міськрада Кропивницького.

Це друга спроба провести конкурс проектів пам’ятного знака на честь Героїв Майдану: у першій жоден запропонований варіант не знайшов підтримки у професійного журі та у громадськості обласного центру.

“Ми не єдине місто в Україні, де було створено площу на честь Героїв Майдану, але більшість з них має дещо стандартний характер, не вирізняється самобутністю і місцевою особливістю – зазначив секретар міської ради Андрій Табалов. – Маємо іти шляхом тих міст, де реконструкція таких площ відбувалася комплексно. Це повинен бути єдиний архітектурний ансамбль: пам’ятний знак, площа і прилеглі вулиці. Якщо від попередніх пропозицій архітекторів громадськість міста була не у захваті, тоді необхідно залучити серйозні проектні організації, провести тендер щодо реконструкції цих об’єктів. Одним словом, необхідно використати глобальніший підхід”.

У свою чергу, заступник міського голови Олександр Грабенко, який очолює відповідну конкурсну комісію, зазначив, що учасники конкурсу висловили побажання запровадити заохочувальні грошові винагороди, які б дали змогу відшкодувати вартість матеріалів, витрачених на макет та презентацію проекту. Тому у положенні про конкурс крім преміального фонду, який складає 70 тис. грн. (перша премія – 30 тис. грн., друга премія – 20 тис. грн., третя премія – 10 тис. грн.), було визначено ще й заохочувальний фонд у розмірі 10 тис. грн.

Члени виконкому одноголосно підтримали проект рішення, відповідно до якого конкурс буде оголошено 15 грудня. Термін подачі конкурсних проектів завершується о 9 годині 15 березня 2018 року, а оголошення результатів конкурсу заплановано на 15 квітня 2018 року.

Нагадаємо, на початку листопада минулого року заступниця міського голови Кропивницького Наталя Дзюба на нараді з активістами Євромайдану озвучила думку, що пам’ятник Героям Революції гідності варто спорудити на Фортечних Валах. Цю ідею активісти сприйняли різко негативно.

Згодом активісти Євромайдану оприлюднили публічне звернення до очільника облдержадміністрації Сергія Кузьменка та міського голови Кропивницького Андрія Райковича. На думку євромайданівців, пам’ятний знак Героям Майдану має бути споруджений саме на площі Героїв Майдану, де відбувалися події Революції у нашому місті.

29 листопада 2016-го у міській раді Кропивницького відбулось друге засідання „круглого столу” щодо визначення концепції реконструкції площі Героїв Майдану та пам‘ятного знаку. Активісти та фахівці зійшлися на тому, що варто починати працювати над створенням конкретного переліку умов майбутнього конкурсу проектів реконструкції центральної площі та створення пам‘ятника Героям Майдану.

15 лютoгo 2017-го відбулaся робоча зустpіч начальника управління містобудування та архітектури Вадима Мездріна з пpедстaвниками ініціaтивнoї гpупи щoдo ствopення пaм’ятнoгo знaку Геpoям Мaйдaну. Учасники зустрічі визначилися, що у Кропивницькому буде встановлюватися саме “пам’ятний знак”, а не “пам’ятник”. Вадим Мездрін зауважив, що для встановлення пам’ятника передбачена достатньо складна процедура погоджень, необхідно отримати велику кількість дозволів, що може затягнутись у часі на цілий рік, а конкурс на пам’ятний знак триватиме не більше півроку. Громадські активісти підтримали такий підхід, але наполягали, що за формою це, все ж має бути повноцінний пам’ятник.

Головний архітектор міста запропонував проводити конкурс на створення пам’ятного знаку Героям Майдану у два етапи. Перший етап — це відкритий конкурс, на якому за проекти архітекторів голосуватиме громадськість і обере п’ять найкращих. Другий передбачає голосування конкурсної комісії за найкращу роботу з п’яти раніше обраних.

За результатами чергової наради з питання організації відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому до складу журі, яке буде займатися розглядом конкурсних пропозицій, були запропоновані наступні кандидатури.

Уже 22 лютого у Кропивницькому  визначились із попереднім складом журі, яке обиратиме найкращий архітектурний проект майбутнього пам’ятника Героям Майдану.

А 11 квітня члени виконкому міської ради Кропивницького погодили рішення Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану.

16 листопада журі зняло з розгляду всі чотири пропозиції майбутнього пaм’ятникa Героям Мaйдaну, які подавалися під час конкурсу. Більшість членiв журi відзначили, що жоден із варіантів не несе в собі емоційної складової, має ознаки монументaлiзму, властивого радянському періоду. Відповідно, розпочинають підготовку до нового конкурсу.

Які проекти претендують на місце на площі Героїв Майдану у Кропивницькому: реакція соцмереж

Поширити:

Залишити коментар:

коментар