Важливо

Кіровоградську міську раду перейменували у Міську раду міста Кропивницького

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Сьогодні, 27 листопада, міські депутати перейменували Кіровоградську міську раду у Міську раду міста Кропивницького. З однієї сторони депутати позбавили раду імені одного з організаторів Голодомору Сергія Кірова. А з іншого боку, опозиційні депутати заявили, що це рішення суперечить нормам закону.

Про це повідомляє кореспондент Першої електронної.

Коли депутати зібралися після перерви, міський голова Кропивницького Андрій Райкович наголосив, що міська рада більше не має називатися іменем одного з організаторів геноциду українського народу.

“Рішення прийнято – наша міська рада не повинна носити ім’я Сергія Кірова однозначно.
Це рекомендовано кожній фракції до голосування. Ми порадилися і дійшли згоди, що варіант “Кропивницька міська міська рада” може бути замінений іншим варіантом”, – звернувся до депутатів міський голова.

Далі він запропонував на розсуд депутатів три варіанти нової назви:

  • Кропивницька міська рада;
  • Центральноукраїнська міська рада міста Кропивницький (пропозиція БПП);
  • Міська рада міста Кропивницького (пропозиція міського голови).

Депутати Сергій Капітонов та Володимир Смірнов заперечили щодо розгляду будь-якого іншого варіанту, окрім “Кропивницька міська рада”. Адже цього вимагає закон України.

Депутат Смірнов зачитав цю норму закону, де сказано, що першим словом у назві місцевого органу самоврядування має бути прикметник похідний від назви населеного пункту. Тобто, згідно Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, першим словом у назві має бути “Кропивницька…”.

У відповідь на це Андрій Райкович звинуватив опозиційних депутатів у зриві голосування.

На вимогу опозиційних депутатів законність розгляду пропозицій, які нібито суперечать нормам закону, прокоментував очільника юридичного управління Марина Смаглюк. Як вона пояснила, пропозицію депутата під час засідання ради не мають права не розглядати.

Після обговорень депутати почали голосувати за три варіанти нової назви по черзі.

“За” перейменування Кіровоградської міської ради у Кропивницьку міську раду проголосували 16 депутатів, у Центральноукраїнську міську раду міста Кропивницький – 4. А от пропозицію міського голови перейменувати Кіровоградську міську раду у Міську раду міста Кропивницького підтримали 26 депутатів.

Відтепер місцевий орган самоврядування у Кропивницькому має назву “Міська рада міста Кропивницького”.

Нагадаємо, сьогодні, на початку другого засідання десятої сесії міської ради Кропивницького громадські активісти та учасники АТО виступили з вимогою негайно перейменувати Кіровоградську міську раду у Кропивницьку міську раду. Група активістів вийшли до трибуни міської ради і розгорнули плакат з написом “Кіров = голодомор”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Кіровоградську міську раду перейменували у Міську раду міста Кропивницького

  1. Ну тепер заживемо! Тепер заробітня плата зросле до 1000 Євро на місяць! Це перемога! Всепереможна перемога!

Коментарі заборонені.