Великогабаритні автобуси у Кропивницький закуплять з економією у понад 420 тис. грн

МАЗ 103 / фото з офіційного сайту “Мінського автомобільного заводу”

За результатами аукціону на сайті електронних закупівель ProZorro, який відбувся сьогодні, 15 травня, 20 нових великогабаритних автобусів для забезпечення перевезень кропивничан закуплять у фірми ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з м. Дніпро.

ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» виграло тендер з пропозицією 69 млн 579 тис. 900 грн, тоді як очікувана вартість закупівлі становила 70 млн грн. Таким чином, завдяки системі ProZorro замовник закупівлі КП “Електротранс” зекономило понад 420 тис. грн бюджетних коштів.

Участь у торгах брали два підприємства, які були допущені до цього процесу тендерною комісією – ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра та столична ТОВ «УкрЄвроМАЗ».

Переможець тендеру розпочало торги із початкової заявки 69 млн 894 тис. грн, а їх суперник ТОВ «УкрЄвроМАЗ» – 69 млн 990 тис. грн. На кожному з трьох етапів торгів обидва претенденти знижували свої пропозиції, але сума ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» кожного разу була меншою. У результаті, дніпровска фірма і перемогла у тендері із пропозицією 69 млн 579 тис. 900 грн.

скріншот із сайту ProZorro

ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» зареєстроване у місті Дніпро, по вул. Криворізькій, 1, кінцевим бенефіціаром (контролером) та гендиректором є Олег Петрович Сухов. Згідно даних Мін’юсту, ТОВ Торговий Дім «ЛІТАН» займається торгівлею автомобілями та легковими автотранспортними засобами, торгівлею іншими автотранспортними засобами, технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів, оптовою торгівлею фарфором, скляним посудом і засобами для чищення, оптовою торгівлею іншими машинами й устаткуванням, неспеціалізованою оптовою торгівлею.

ТОВ Торговий Дім «ЛІТАН» у якості досвіду виконання аналогічного договору надає довідку про поставку 10 автобусів «МАЗ 103485» Запорізькому комунальному підприємству міського електротранспорту „Запоріжелектротранс”. Продаж відбувся у червні 2016 року.

МАЗ 103485 / фото з офіційного сайту “Мінського автомобільного заводу”

Автобус МАЗ 103485 – міський 3-дверний низькопідлоговий призначений для перевезення пасажирів в межах міста. Кількість місць для сидіння становить від 21 до 39. Загальна кількість пасажирів варіюється від 90 до 100 осіб. Має відкидний пандус для пасажирів з особливими потребами на візках.

Згідно з описом предмету закупівлі, КП “Електротранс” планувало придбати “автобус міський пасажирський великої місткості з низьким рівнем підлоги, пристосований до пасажирів з обмеженими можливостями (обладнаний відкидним трапом), новий, рік випуску: не раніше 2017 р. Автобуси повинні мати сертифікат відповідності УкрСЕПРО, або сертифікат типу колісного транспортного засобу, або сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження (які видано Уповноваженим органом України). Надається на момент поставки”.

У технічних характеристиках, які додаються до заявки, зазначена загальна пасажиромісткість – не менше 96 чоловік, 24 з яких сидячих.

Закуплені великогабаритні автобуси перевозитимуть містян у віддалені райони Кропивницького на 6 відновлених маршрутах.
Нагадаємо, на початку квітня кропивницьке комунальне підприємство “Електротранс” оголосило тендерну заявку на закупівлю 20 нових великогабаритних автобусів. Як зазначено у заявці на сайті електронних закупівель “ProZorro”, очікувана вартість придбання складає 70 млн грн.

12 травня, остаточно визначились двоє претендентів на заявку кропивницького комунального підприємства «Електротранс» про закупівлю 20 нових великогабаритних автобусів і дата проведення аукціону.

Як ми вже повідомляли, спочатку отримати право участі у тендері на продаж 20 нових автобусів у Кропивницький, очікувана вартість яких складає 70 млн грн, зголосились три фірми – ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра та столичні ТОВ «УкрЄвроМАЗ» і ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг». Перші два пропонували продати у Кропивницький білоруські автобуси МАЗ, а третій – український ЛАЗ.

Проте, з протоколу розгляду пропозицій, які 4 травня опубілкували на сторінці закупівлі на сайті ProZorro, стало відомо, що тендерний комітет відхилив пропозицію ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» через невідповідність документації кваліфікаційним критеріям, установленим ЗУ «Про публічні закупівлі». У документації підприємства, яке займається продажем українських автобусів ЛАЗ 5252, нібито були відсутні докази про підтвердження виконання аналогічних договорів.

Але вже 9 травня ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» подало скаргу на рішення тендерного комітету. У своїй скарзі представники фірми стверджують, що відхилення замовником їх пропозиції є безпідставним і помилковим, обґрунтованим лише на припущеннях. У коментарях до своєї скарги представники ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» також зазначали, що через вихідні в Україні вони не змогли вчасно провести оплату свого звернення, яка передбачена вимогами Закону.

Антимонопольний комітет України 3 дні розглядав скаргу ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» і учора ввечері, 12 травня, опублікував відповідь на неї. Скаргу відхилили саме через відсутність документу про здійснення оплати за подання скарги.

Відтак, змагатися за право продати на аукціоні 20 автобусів у Кропивницький отримали лише дві фірми – ТОВ «Торговий Дім «ЛІТАН» з Дніпра та столична ТОВ «УкрЄвроМАЗ». Їх тендерний комітет відразу допустив до торгів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар