Учора, 23 квітня, 160 кіровоградських спецпризнаценців приїхали до льотного поля поблизу села Федорівка (Компаніївський район), щоб відпрацювати стрибки з парашутом. Кожен із них повинен зробили по 5 стрибків на рік.
Підготовка парашуту до використання (складання) має шість етапів, кожен з яких перевіряється інструктором. Окрім того, перед стартом відбувається фінішний контроль підготовки військовослужбовця: розміщення головних елементів парашуту, кріплення ременів тощо.
На “столах” по двоє військовослужбовців укладають парашут.
“Це може робити і одна людина, але є моменти, коли десь треба щось притримати. Тому одному складати просто не зручно, – розповів в.о. заступника командира 3-го полку по роботі з особовим складом майор Андрій Неживий і додав, – Із такою кількістю перевірок скласти парашут не правильно – просто неможливо”.
Стрибки з парашутом абсолютно безпечні з точки зору технічного оснащення. Віськові мають запасний парашут, усі деталі кріплення ретельно перевіряються. Тож єдине, через що можуть виникати травми – погана погода та необережність військового.
Вертоліт МІ8, який підіймає парашутистів, прилетів із Херсону, бо власного у кіровоградських спецпризначенців не має. Парашути також орендовані у іншої військової частини. Хто що має – тим і міняються.
За один раз МІ8 піднімає у повітря 16 парашутистів. На висоті 600 м військові по черзі стрибають із задньої частини вертольота, де для зручності прибрані затворки.
Серед спецпризначенців не тільки чоловіки. Рвучко утоптують парашути в мішки і представниці прекрасної статі. Їх стрибкова норма нічим не відрізняються від чоловічої. І обов’язки не жіночі, а військові.
“У нас кажуть: тут немає чоловіків та жінок. Тут є військовослужбовці”, – каже парашутистка Інга, на рахунку якої уже більше 50 стрибків.
Читайте також: На Кіровоградщині 160 спецпризначенців відпрацювали стрибки з парашутом (ВІДЕО)