Важливо

Апеляцію у справі проблемного кропивницького гуртожитку перенесли через хворобу представниці ПП “Вагран”

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 5 липня, у Апеляційному суді Кіровоградської області мало відбутися перше засідання цивільної справи за апеляційною скаргою адвоката мешканця гуртожитку по просп. Університетському, 21 Миколи Вовкогона на рішення Кіровського райсуду. Суд першої інстанції не підтримав позов чоловіка про скасування свідоцтва про право власності на гуртожиток, яке ПП “Вагран” отримало у 2004 році.
Проте, через хворобу представниці ПП “Вагран”, засідання перенесли.

У апеляційний суд сьогодні прийшли близько трьох десятків мешканців проблемного гуртожитку.

Також на засідання прийшла представниця мешканця гуртожитку по просп. Університетському, 21 Миколи Вовкогона Ірина Троянська, представник міськвиконкому та третя особа по справі.

Апеляційну скаргу розглядав суд у складі головуючої судді Людмили Суровицької та суддей Тетяни Авраменко і Ольги Чельник.

Розпочавши засідання головуюча суддя Людмила Суровицька повідомила, що до суду надійшло письмове клопотання від представниці ПП “Вагран” Оксани Хижми про те, що вона не може взяти участь у засіданні у з в’язку з лікуванням в інфекційному відділенні центральної міської лікарні. Також вона просила у клопотанні не розглядати справу без неї.

Судді, порадившись на місці, вирішили задовольнити клопотання представниці ПП “Вагран”.

Судове засідання перенесли на 14 годину 25 липня.

Нагадаємо, історія стосунків ПП “Вагран” та мешканців кропивницького гуртожитку по просп. Університетському, 21 тягнеться з 2004 року. Тоді приватна фірма отримала право власності на будівлю, а через деякий час почала продавати квартири, у яких протягом 10-20 років мешкають люди. Обурені мешканці, які цілими сім’ями фактично мають опинитися на вулиці, влаштовували безліч акцій протесту, аби привернути увагу до цього кричущого, на їх думку, шахрайства. Люди впевнені, що ПП “Вагран” стало власником будинку незаконно. Маючи статус гуртожитку будівля знаходилась у власності міста, і люди мали шанс на приватизацію житлової площі, де вони мешкали протягом тривалого часу, а тепер їх фактично викидають на вулицю.

Із березня по червень 2016 року на площі Героїв Майдану перебував намет, який мешканці гуртожитку облаштували у знак протесту. Вони також неодноразово перекривали центральну вулицю Кропивницького і пікетували міськраду та управління силових структур. Наразі справа перейшла у русло судових розборок.

Мешканець гуртожитку по просп. Університетському, 21 Микола Вовкогон у Кіровському райсуді міста намагався скасувати свідоцтво про право власності на будівлю гуртожитку, яке ПП “Вагран” отримало у 2004 році. Оскільки міська рада своїм рішенням № 3956 від 24 лютого 2015 року скасувала пункт 1 рішення виконавчого комітету міської ради від 23 червня 2004 року № 899 «Про надання статусу будинку для малих сімей гуртожитку по просп. Університетському, 21» та рішення виконавчого комітету міської ради від 14 жовтня 2004 року № 1546 «Про погашення та зміну правовстановлювального документа на цілу будівлю гуртожитку по просп. Університетському, 21», на підставі яких ПП “Вагран” було видано свідоцтво про право власності на цей будинок, позивачі сподівалися, що суд задовольнить їх позов. Адже виник правовий недолік – право власності на будівлю, яке отримало ПП “Вагран” наразі посилається на відмінені рішення міської влади.

Але 16 травня цього року суддя Павелко І. Л. винесла рішення, яким відмовила позивачу у задоволенні його позову.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар