У Kokol Gallery (місто Спрус-Пайн, штат Північна Кароліна, США) відкрилася виставка фотографа проєкту “Баба Єлька” Майкла Ендрюса “Resilience: The Heart of Ukraine” (Стійкість: «Серце України).
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією ГО “Баба Єлька”
З 4 серпня по 9 вересня шанувальники проєкту “Баба Єлька”, які проживають в США, мають можливість перейнятися атмосферою українського села, яке побчив Майкл під час експедицій Кіровоградщиною протягом 2018-2020 років.
«Зображення мають високу художню якість, здається, що світло майже проходить крізь фотографії, — каже керівниця виставки Кетрін Андрі.— Вони показують ландшафт і людей, які населяють ці ландшафти, таким чином, щоб глядач усвідомив, наскільки жахливими та трагічними є насправді руйнування в цій країні».
Будучи волонтером Корпусу Миру Сполучених Штатів в Україні у 2018–19 роках, Майкл Ендрюс доповнив свою службу консультантом агентства з питань ВІЛ та СНІДу, а також волонтерством у проєкті «Баба Єлька».
«Я був у захваті від цих подій (експедицій – ред.) у 2018 і 2019 роках і продовжую бути враженим відкриттями “Баби Єльки” сьогодні, незважаючи на безліч трагедій і перешкод, які доводиться проживати українцям», — каже Ендрюс. — «Стійкість: «Серце України» — це данина пам’яті бабусям і їхнім сім’ям, які зберігають унікальну та прекрасну культуру країни».
До речі, виставка фотографій “Resilience” дебютувала у Шарлотті у 2022 році, потім побувала у П’ємонті, а зараз мандрує галереями і виставковими залами США. Під час висавок Майкл запрошує відвідувачів не лише до споглядання його фоторобіт, а й до до обговорення ряду актуальних тем, зокрема знакової ролі жінки старшого віку в українській культурі, історії країни, традицій та сучасної війни.
«Кожне з цих зображень дуже особисте для мене, тому що мене запрошували в домівки, я був свідком життя цих людей, — каже Ендрюс. — Вони та люди, яких я люблю в Україні, все ще є частиною мене. Я сподіваюся, що люди отримають відчуття краси та унікальності української культури з цих зображень і того, що ризикує бути втраченим».
На виставці окрім фоторобіт Майкла можна побачити культурні продукти, створені ГО “Баба Єлька” та її партнерами:
- збірку традиційних рецептів – кулінарних діалектів “Смачна Кропивниччина”
- листівки з традиційними рецептами, створені за матеріалами кулінарної збірки
- листівки “Птахи з рушників” з зображенням вишитих мотивів нашого регіону
- хустки з вибійкою від майстерні “Будяк кучерявий”.
Більше про виставку можна дізнатися за посиланням.
Читайте також:
- “Баба Єлька” презентувала схему вишивки стародавньої сорочки з Кіровоградщини
- Промо-відео про шляхетну моду українців презентували у Кропивницькому