Важливо

Місто з Кіровоградщини увійшло до «Абетки України»

Місто Новомиргород – один із 33-х населених пунктів України, які ввійшли до «Абетки України» і демонструють найпомітніші явища української незалежності.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на hromadske.

“Ми розповідаємо про 33 населені пункти усіх областей України та Автономної Республіки Крим, назви яких розпочинаються на кожну літеру української абетки. (Буква «Ь» представлена містом Чорнобиль, а «И» «захована» в селі Сокиринці на Чернігівщині, де розташований палац: у минулому поміщицьке володіння, нині — туристичний об’єкт). Через історію окремих населених пунктів простежуємо головні зміни, які пережила Україна за часи Незалежності.

Розповідаємо, як невдовзі після розпаду Радянського Союзу постав найбільший речовий ринок в Україні — у Хмельницькому. Пишемо, як за рік до проголошення Незалежності звели пам’ятник Степану Бандері в його рідному селі на Івано-Франківщині, як і хто його підривав потому — та як нині там сприймають ідеолога українського націоналістичного руху XX століття, хто піклується про 5-поверховий сільський музей Бандери.

Особлива сторінка історії сучасної України — війна з Росією. Окуповані Крим, території Донеччини й Луганщини — мов відкраяні скибки, спільні рани й біль. Бої за Іловайськ, втрата Дебальцевого, прифронтова Авдіївка, недоступна курортна Ялта — без цих топонімів неможлива абетка міст” – пояснюють автори проєкту.

У книзі йдеться про найцікавіші туристичні принади, відкриваються всі можливі ландшафти та розмаїті стихії України: моря, гори, степи, озера, навіть пустелі. А з історії окремих міст, селищ і сіл й утворюється пазл великої історії сучасної України.

Нагадаємо, ПаВученко, “ЗорянЕ” і романтична набережна – Кропивницький у конкурсі найпривабливіших міст країни.

Читайте такожСуспільне телебачення презентувало документальний фільм про волонтерів “Баби Єльки”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар