Цього тижня в обласному Музеї мистецтв відкрилася експозиція ліногравюр і книг «Слов’янський Бестіарій», створених голованівськими і сілезькими школярами-учасниками україно-польського проєкту «Коли більше об’єднує, ніж розділяє».
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Facebook-сторінки проєкту.
Щоб створити ліногравюри, діти спочатку ознайомилися з культурою і міфологією давніх слов’ян, пізнали їхні звичаї, світогляд і вірування. Ці знання вони отримали під час лекцій і практичних занять з польськими науковцями, а також, аналізуючи образи казкових героїв, спільних для українського і польського фольклору.
Потім перейшли до найцікавішої частини – створення ліногравюр. Це мистецтво дуже популярне в Польщі, а для наших школярів стало творчим відкриттям. Діти намалювали ескізи, перенесли їх на цупкий лінолеум, вирізали спеціальними грейдерами і, використовуючи професійну фарбу, зробили відтиск – ліногравюру.
Нині їхні картини не лише експонуються в освітніх і мистецьких закладах Сілезії і Кіровоградщини, а й стали ілюстраціями до збірки «Слов’янський Бестіарій». Це книга, яка трьома мовами (українською, польською і англійською) розповідає про міфічних істот, спільних для українського і польського народів.
Збірка вийшла друком у Польщі під редакцією керівників проєкту «Коли більше об’єднує, ніж розділяє» Маї Цьонки (ГО «O Wilku Mowa») і Світлани Листюк (ГО «Баба Єлька») за фінансової підтримки Польсько-української ради молодіжного обміну.
Експозиція книг і ліногравюр у Музеї мистецтв працюватиме до 24 грудня.
Нагадаємо, гравюри школярів з Кіровоградщини виставили у польському музеї.
Читайте також: «Коли більше об’єднує»: як українці і поляки вчилися цінувати народну культуру