Важливо

Художній музей розгорнув експозицію книжок для найменших кропивничан

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

У Кропивницькому 31 травня у відділі обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» розгорнуто експозицію дитячих книжок з фондів музею «Дитячі фантазії очима художників» до Міжнародного дня захисту дітей.
Міжнародний день захисту дітей в Україні та світі святкують 1 червня. В нашій країні це свято встановлене Указом Президента України від 1998 року, за ініціативи Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям» та інших суспільних організацій.
На міжнародному рівні День захисту дітей був започаткований у 1949 році рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок.

Щороку в обласному художньому музеї проводяться різноманітні заходи для дитячої аудиторії: цікаві виставки, програми, екскурсії в ігровій формі, безліч майстер-класів, вікторини та конкурси. Адже художній музей покликаний розвивати творчі здібності, уподобання, допомагає знайти таланти.

До Міжнародного дня захисту дітей в музеї представлено декілька експозицій. Дана експозиція – одна з них, представляє творчість членів Національної спілки художників України Ольги Коломієць та Федора Лагна, заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Зоріної, які також працюють і в напрямку книжкової графіки. Це книги Володимира Кобзаря, Тетяни Панченко, Лариси Ніцой, Олени Надутенко, Тетяни Якименко, Павла Чорного, Любові Баранової.
А також художників-земляків Андрія Німенко та Василя Завгороднього, та харьковчанина – яскравого майстра українського живопису ІІ половини ХХ століття Георгія Мєліхова, яких вже нажаль немає з нами, але вони залишили по собі чудові ілюстрації.

Коломієць Ольга Володимирівна – майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України, наша землячка. Навчалася на художньому відділенні в Іванівському текстильному інституті ім. Фрунзе (нині – Текстильний інститут Іванівського державного політехнічного університету, Російська Федерація). Ольга Коломієць – лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики, вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка за 2013 рік в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».
Художниця активно співпрацює з поетами та письменниками, створює ілюстрації до літературно-художніх видань віршів та оповідань для малечі: «Веселий дощик» (2007), «Жили-були» (2008), «Пригоди Писанки та її друзів» (2008) Тетяни Якименко; «Весняночка» (2008) Тетяни Панченко; «Солнца лучик золотой» (2011) та «Про що співав Єнотик?» (2011) Олени Надутенко; «Як хомячок друзів шукав» Лариси Ніцой.

Федір Федорович Лагно – член Національної спілки художників України, також наш земляк з Нової Осоти Олександрівського району. Вищу освіту здобув у Харківському художньо-промисловому інституті (зараз Харківська академія дизайну та мистецтв). Постійний учасник багатьох республіканських та міжнародних виставок.
Федір Лагно – митець, що створив неймовірні ілюстрації до книжок Володимира Кобзаря «Як у раю» (2014), «Буваличі» (2012), «Гуси і лебеді» (2013).

Лариса Георгіївна Зоріна – заслужений майстр народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, родом з творчої родини с. Інгулець Устинівського району Кіровоградської області. Навчалась в Олександрійському училищі культури. З 1996 року майстриня постійна учасниця різноманітних культурно-мистецьких заходів. Освіту здобула на педагогічному факультеті Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Багато років пропрацювала музичним керівником в Новгородківському дошкільному навчальному закладі №1 «Світанок».
До експозиції увійшла книжка Любові Баранової «Капелюшок для киці», художнє оформлення якої виконала Лариса Георгіївна.

Андрій Васильович Німенко (1925 – 2006), – художник-земляк, скульптор, медальєр та літератор, мистецький діапазон якого, або, образно кажучи – його мистецький простір, просто вражає, змушуючи в черговий раз згадати усім відому аксіому – «талановита людина талановита в усьому». Народився в селі Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кіровоградщини, а дитячі та юнацькі роки майбутнього майстра пройшли в Долинському районі нашого степового краю. Митець став автором семи поетичних збірок, книги прози «Лісові фантазії» (1991) та чисельних спогадів. В його літературно-науковому доробку, крім іншого, монографічні дослідження про розвиток української скульптури та розділи четвертого і шостого томів «Історії українського мистецтва». В експозиції представлені дитячі книжки написані Андрієм Васильовичем: «Понад плаєм плаї» (1969), «Сонячний дім» (1985). «Лісові фантазії» (1991).

Василь Леонтійович Завгородній (1925 – 2009) – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премії ім. Катерини Білокур, співак, поет, прозаїк. Митець народився у Водяному Компаніївського району Кіровоградської області у великій селянській родині, походження якої сягає давнього чумацтва та українського козацтва.
Людина обдарована від природи, яка нагородила його талантом не тільки співака, а й поета, прозаїка. Час від часу він звертався до літературної творчості, але до друку твори не давав. За порадою своїх друзів згодився у 2007 році видати вибрані твори в збірці «Мій хутір» – вірші та оповідання, написані у 1960-1990 роках та поему «Сновида» (2004). В експозиції представлена книжка Марії Губко «Гуси, гуси. лебедята, візьміть мене на крилята», художнє оформлення якої створював Василь Леонтійович.

Георгій Степанович Меліхов (1908-1985) – унікальний майстер пензля, народний художник України, лауреат Державної премії СРСР. Його творча спадщина вражає своїм різнобарв’ям і багатством, вона складається з наповнених глибоким змістом історичних полотен, підкорюючих свіжістю і чистотою кольору пейзажів, одухотворених портретів, темпераментних натюрмортів, які відображають цілу епоху малюнків, а також багато чисельних етюдів з натури і книжкових ілюстрацій.
Представлена в експозиції книжка Олександра Сергійовича Пушкіна «Казка про рибака та рибку» з малюнками Георгія Меліхова та з перекладом на українську мову Наталії Забіли.
Ілюстрації до дитячих книжок, а як ми знаємо, відіграють чи не найважливішу роль у сприйнятті літературного твору. Книжкові ілюстрації першими вводять дитину у світ мистецтва, прищеплюють їй почуття прекрасного, розвивають естетичний смак та образне мислення. Творчість О.Коломієць та Ф.Лагно, які працюють також для дитячої аудиторії в напрямку книжкової ілюстрації, розширює звичні горизонти образотворчого мистецтва нашого краю, збагачуючи та примножуючи його традиції.

Костенко Тетяна – науковий співробітник відділу  музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» Кіровоградського обласного художнього музею

Поширити:

Залишити коментар:

коментар