Зникнуть смт, з’являться поселення – що передбачає закон про дерадянізацію

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт про дерадянізацію адміністративно-територіального устрою. За ним карти України зникнуть селища міського типу.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби ВРУ.

Наразі адміністративно-територіальний устрій України регулюється застарілим радянським законодавством – пояснюють аналітики Центру спільних дій. Законопроєкт 8263 це змінює.

Зокрема, селища міського типу замінять на селища. Також законопроєкт пропонує категоризувати населені пункти за двома основними критеріями: кількістю населення та типом забудови.

Законопроєкт визначає, що:

  • містами є населені пункти з переважно компактною забудовою та чисельністю мешканців не менше 10 000 осіб;
  • селищами є населені пункти із переважно садибною забудовою та чисельністю мешканців понад 5 000 осіб. Населені пункти з чисельністю мешканців до 5000 осіб є селами.

“Жорстка прив’язка до кількості мешканців є невиправданою, оскільки чимало населених пунктів із населенням меншим за 10 000 осіб є містами впродовж щонайменше кількох останніх століть. Їхнє переведення до категорії селищ буде невиправданим і необґрунтованим.

Крім того, через різке скорочення населення, його масове вимушене переміщення всередині країни внаслідок війни значна кількість населених пунктів втратить статус міст, хоча їхні мешканці ведуть міський спосіб життя”, – вважає аналітикиня Оксана Заболотна.

Законопроєкт чітко врегульовує порядок та підстави утворення, ліквідації районів, населених пунктів та зміни категорії населених пунктів.

content-8263-infographics-final-1
content-8263-infographics-final-2 Ознайомитися з повним текстом документу можна за посиланням. Наразі закон направили на підпис президенту, який має ухвалити остаточне рішення у дерадянізації адміністративно-територіального устрою України.

Читайте такожВерховна Рада офіційно перенесла Різдво та ряд інших свят на нові дати

Поширити:

Залишити коментар:

коментар