Важливо

На 100 і 101 округах зафіксували 5 випадків імовірного підкупу виборців

© news.t1.ua

У Кіровоградській області представники ОПОРИ п’ять разів зверталися до правоохоронних органів щодо ймовірного підкупу виборців кандидатами у народні депутати: Євгена Лучкова (вже двічі!) і Володима Духна (округ № 100), Максима Полякова та Андрія Флорю (округ № 101). У згаданих випадках йдеться про ймовірні порушення ч.14 ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» та ч. 3 ст.160 Кримінального кодексу України.

Про це йдеться на сайті ГМ ОПОРА, інформує Перша електрона газета.

На кандидата у народні депутати України в виборчому окрузі № 100 Євгена Лучкова склали дві заяви. Перша стосується передачі колективу обласної психіатричної лікарні комп’ютера та комплектуючих, а також кулера для води. Друга – щодо передачі Євгеном Лучковим велосипедів для Бобринецького відділення поштового зв’язку «Укрпошти».

Про обидва випадки ймовірного порушення виборчого законодавства кандидат в нардепи написав на своїй сторінці в соцмережах. Також відповідна публікація розміщена у бобринецькій районній газеті.

Кандидат у народні депутати України в виборчому окрузі № 100 Володимиром Духно під час зустрічі з колективом школи Компаніівської навчально-виховного комплексу передав новий клавішний інструмент, підсилювальну апаратуру, кондиціонер. Про це він, як і лучков, також написав на сторінці у соцмережах.

Обоє кандидатів не визнають факту підкупу і називають себе лише організаторами передачі цінних дарунків виборцям. Відзначимо, що до початку передвиборчої кампанії і реєстрації Лучкова і Духна кандидатами в нардепи вони не проводили благодійної діяльності.

Читайте також: Кандидата в нардепи і начальника УЗЕ Духна звинувачують у тиску і зловживанні владою

Депутат Кіровоградської обласної ради та кандидат у народні депутати в окрузі № 101 Андрій Флоря надав фінансову допомогу для проведення в будинку культури шостого фестивалю «Зелен клен». Однак після звернення представників ОПОРИ в поліцію публікацію відредагували, прибравши інформацію про «матеріальну допомогу». Андрій Флоря відмовився коментувати данний інцидент.

Кандидат у народні депутати в окрузі № 101, чинний нардеп Максим Поляков передав у Марьянівський будинок культури Маловисківського району колонку для хореографічого колективу «Оксамит». Подяку за подарунок виставили у соціальних мережах. Отримати коментар політика не вдалося. Номери помічників та нардепа, які вказані на сайті Верховної Ради, не відповідають.

«Також представники ОПОРИ продовжують фіксувати розповсюдження друкованої агітаційної продукції без вихідних даних. Зокрема, з початку липня написано заяви в поліцію щодо агітаційної продукції без відповідних даних кандидатів у народні депутата – Івана Марковського та Олександра Дануци (балотуються в окрузі № 99; центр – м. Кропивницький); Володимира Духна (йде в депутати в окрузі № 100; центр – м. Бобринець)», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар