Перевести машину на газ – що треба знати?

Сучасні газові системи можуть встановлюватись практично на будь-який автомобіль з бензиновим двигуном (на дизельні авто ГБО не ставлять). ГБО (системи газобалонного обладнання) встановлюється паралельно з бензиновою системою, для чого в паливну магістраль врізають електромагнітний клапан, за допомогою якого вибирається тип палива. Доцільність переведення авто на газ потрібно оцінювати виходячи з конструкції автомобіля, режиму його експлуатації і запланованого пробігу.

Про це інформує прес-служба територіального сервісного центру МВС.

Встановлення ГБО це безумовно переобладнання автомобіля, і обов’язковим є реєстрація цього переобладнання у територіальних сервісних центра міста Кіровоград. Тому що, зміни у конструкції транспортного засобу повинні відповідати нормативам і стандартам України.

Переобладнання транспортних засобів для роботи на газових паливах   здійснюється виключно суб’єктами  господарювання, які провадять господарську діяльність з переобладнання п’яти і більше транспортних засобів протягом  року  та  мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб’єкти можуть проводити  перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і технічної документації  підприємства – виробника газобалонного обладнання.

Власник повинен звернутись, для внесення змін до реєстраційних документів, протягом 10 днів після переобладнання транспортного засобу до територіального сервісного центру міста та надати:

– заяву встановленого зразку;

– акт прийому-передачі транспортного засобу;

– свідоцтво про погодження конструкції щодо забезпечення безпеки дорожнього   руху;

– акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації та повноваження щодо перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний проводити сертифікацію транспортних засобів, або підприємством, що має сертифікат відповідності УкрСЕПРО з установлення відповідності переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання;

– квитанції про сплату за відповідні послуги.  

Тому нагадуємо кіровоградцям та гостям міста адреси територіальних сервісних центрів:

  • Територіальний сервісний центр МВС 3541 – м. Кіровоград, пр-т. Інженерів, 1.
  • Територіальний сервісний центр МВС 3542 – м. Олександрія, пр.-т. Будівельників,38.
  • Територіальний сервісний центр МВС 3543 – м. Бобринець, вул. Миколаївська, 172.
  • Територіальний сервісний центр МВС 3544 – м. Мала Виска, вул. Мічуріна, 2.
  • Територіальний сервісний центр МВС 3545 – м. Благовіщенське, вул. Гуменюка, 9.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар