Важливо

Як працюватиме і виживатиме філія Донецького медуніверситету у Кіровограді

У Кіровограді відкриють філію Донецького медичного університету на базі будівель колишнього університету МВС за адресою вул. Велика Перспективна, 1. Частину приміщень обласна влада вже виділила, іншу частину – обіцяє видати з 1 вересня. Але підготовка до роботи філії вже йде повним ходом – закуповується необхідне обладнання (для початку необхідно 3 млн грн), проводиться робота з випускниками кіровоградських шкіл, шукаються викладачі.

У суботу, 23 квітня, о 12.00 у Кіровоградській обласній філармонії відбудеться День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів Донецького національного медичного університету.

Сьогодні, 21 квітня, під час прес-конференції перший проректор університету Петро Кондратенко розповів про вступну кампанію у 2016 році, а також про ситуацію, що склалася у розірваному війною медуніверситеті.

Читайте також: Новий медичний вуз у Кіровограді не перебиратиме абітурієнтами

«Порятунок Донецького медичного університету – справа рук ініціативної групи з 4 викладачів і 2 студентів. Тоді, на зібранні, частина колективу виступила за те, щоб залишитися там, на окупованій території. Так звана замміністра ДНР сказала тоді, що університет отримає російські дипломи, потрібне фінансування. Правда, нічого не дали до сьогоднішнього дня. Ми ж тоді не захотіли залишатися серед бандитів – от ми і поїхали звідти. Спочатку українське міністерство направило нас у Червоний Лиман – невеличке містечко, де 25 тис. населення (там є наш медколедж). За 40 км від Червоного Лиману знаходиться Краматорськ з населенням у 180 тис. осіб. Думалось, велике місто, але виявилося, що Краматорськ маленький, незручний і, м’яко кажучи, не надто гостинний. Ну нічого, що робити… Ми знайшли приміщення, відкрили наші рахунки. Тепер ми навчаємо студентів у Краматорську, але возимо їх на заняття у Слов’янськ, Дружківку, Маріуполь. Так, ми розірвані територіально. Розумієте, для медичного вузу головне – лікувальна база, де студенти могли б займатися у клініках. Неможливо якісно навчити студентів-медиків без хворих», – розповів Петро Геннадійович.

Кіровоград став ще однією локацією, де медичний університет готуватиме майбутніх спеціалістів.

«Ми плануємо відкривати тут факультет не епізодично, а на тривалий час. І в першу чергу орієнтуємося на місцевих викладачів. На даному етапі роботи нам потрібні викладачі з гуманітарних та природничих дисциплін – української мови, історії, філософії, фізики, хімії, біології. Адже перші 2,5 роки для студентів-медиків передбачають лише аудиторні заняття. З 3 курсу починаються вже практичні навчання лікарів у клініках. Майбутні медики мають навчатися і на практиці. Для цього будуть частково запрошені і наші викладачі», – повідомив перший проректор.

Майбутніх студентів планують розмістити у гуртожитках КНТУ та медичного коледжу. А от з приїздними викладачами доведеться орендувати житло.

Нагадаємо, цього року у Кіровограді з’являться два факультети – медичний та міжнародної медицини, які прийматимуть студентів на спеціальність загальна медицина. У майбутньому також планують готувати і студентів-стоматологів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Як працюватиме і виживатиме філія Донецького медуніверситету у Кіровограді

  1. Доброго дня. Дайте будь-ласка номер телефону де можу отримати інформацію про міжнародний факультет медицини в Кіровограді. Дякую.

Коментарі заборонені.