Президент змінив дату відзначення Дня Сил спецоперацій ЗСУ

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Учора, 26 травня, президент Володимир Зеленський підписав указ про встановлення 27 травня Днем Сил спеціальних операцій.

Указ №346/2025 опубліковано на офіційному сайті представництва президента, інформує Перша електронна газета.

У документі йдеться:

“Ушановуючи мужність та героїзм воїнів Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю:

1. Установити в Україні День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, який відзначати щороку 27 травня.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 26 липня 2016 року № 311/2016 “Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України”.

Також, окремим наказом командувача ССО генерал-майора Олександра Трепака дата 29 липня визначена днем вшанування полеглих воїнів Сил спеціальних операцій.

Нагадаємо, Олександр Трепак був військовслужбовцем кропивницького 3-го полку СпП, брав участь в АТО, був старшим військовим начальником з оборони території Донецького аеропорту, з 2016 по 2020 рік був командиром 3-го полку СпП. Опісля -заступником командувача і командувачем ССО.

Олександр Трепак під час прощання з бойовим прапором полку. Фото пресслужби 3-го полку ОСпП імені князя Святослава Хороброго

Він з бойовими побратимами роками наполягав на перенесені дати святкування Дня ССО – в третьому полку імені князя Святослава Хороброго 29 липня ніколи не відзначали професійного свята, адже саме цього дня у 2014 році полк втратив цілий загін.

Тоді, через зраду місцевого фермера Миколи Бутрименка наші воїни потрапили у засідку під Сніжним. У результаті нерівного бою десятеро спецпризначенців загинули, а п’ятеро потрапили в полон. Лише чотирьом вдалося врятуватися і згодом вийти до своїх.

Попри свідчення кропивницьких спецпризначенців, які дивом вижили і розповіли суду про умисну зраду  Бутрименка, підсудному вдалося уникнути покарання. Ураїнський суд визнав його винним лише у фінансуванні тероризму, але не в державній зраді і гибелі десяти військових. За «законом Савченко» він мав відсидіти лише рік, але втік до росії – Бутрименка обміняли на українських полонених під час першого ж обміну, який проводив президент Зеленський.

Читайте також:  “Щедрик”, Покровськ, окупація: воїни ССО показали, чому культура – це зброя

Поширити:

Залишити коментар: