На Великдень у Кропивницькому планують змінити тривалість комендантської години

Журналістка
Віта Банташ
Журналістка

На Великдень, у ніч з 19 на 20 квітня, у Кропивницькому планують скоротити тривалість комендантської години та змінити графік руху громадського транспорту. 

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кропивницької міської ради.

Особливістю цьогорічного Великодня є те, що його святкуватимуть в один день — 20 квітня — православні християни, католики та протестанти. Востаннє таке календарне поєднання відбувалося у 2017 році. Крім того, з 12 по 20 квітня представники іудейської громади відзначають Песах.

З огляду на це обласна військова адміністрація розглядає варіант скорочення комендантської години на Великдень — з 24:00 до 4:00. Наразі в місті діють обмеження з 23:00 до 5:00.

Також планують змінити і графік руху громадського транспорту. 19 квітня автобуси і тролейбуси курсуватимуть до 22:00, а 20 квітня виїдуть на маршрути з 5:00. У повідомленні наголошують на тому, що графіки руху скоригують з урахуванням збільшення пасажиропотоку, щоб забезпечити безперебійну роботу громадського транспорту у святкові дні.

Крім того, у ніч перед Великоднем вуличне освітлення в місті не вимикатимуть — аби кропивничани могли безпечно дістатися до храмів і повернутися додому.

«Варто не забувати про те, що в ці дні зберігається загроза терористичних актів та підступних ракетних ударів з боку російських агресорів, — наголосив голова комісії, секретар міської ради Олег Колюка. — Тому керівникам релігійних громад ми рекомендуємо враховувати ці обставини, проводити служби з дотриманням усіх заходів безпеки, розмістити у культових спорудах оголошення про найближчі укриття, дотримуватись комендантської години, правил поведінки під час повітряної тривоги та уникати великого скупчення людей. Цих правил варто дотримуватися і кропивничанам під час відвідування храмів».

Відтак 19 та 20 квітня на території обласного центру посилять заходи безпеки. Екіпажі патрульної поліції та Нацполіції чергуватимуть поблизу храмів і місць зібрання вірян.

Враховуючи досвід попередніх років, коли значно збільшувалась кількість містян, які приходили до храмів Православної Церкви України, зокрема до церкви Святого Володимира, у центральній частині міста діятимуть тимчасові обмеження руху.

Так, рух транспорту на вулиці Арсенія Тарковського — на відрізку між вулицями Преображенською і Покровською — буде перекрито:

  • у Вербну неділю, 13 квітня, з 08:00 до 12:00;
  • у Великдень, 20 квітня, з 06:00 до 14:00.

«Наше завдання — зробити все можливе, щоб відзначення Воскресіння Христового пройшло без надзвичайних подій, — наголосив Олег Колюка. — Пріоритетом є охорона громадського порядку, забезпечення доступу до укриттів, безперебійний рух громадського транспорту та допомога релігійним громадам у благоустрої прилеглих територій. Водночас віряни завжди можуть долучитися до богослужінь онлайн, якщо не зможуть бути присутніми особисто».

Нагадаємо, як у Кропивницькому минулоріч пройшов благодійний Великодній ярмарок (ФОТОФАКТ)

Читайте також: Великодня паска: “Баба Єлька” ділиться рецептами

Поширити:

Залишити коментар: