Яка ситуація із захворюванням на метапневмовірус на Кіровоградщині

© bukoda.gov.ua

Станом на 5 січня в Україні, за даними Центру громадського здоров’я, зареєстрували 14 випадків захворювання на метапневмовірус, двоє з яких у дітей. Наразі на Кіровоградщині тривають дослідження для виявлення цього захворювання.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кропивницької міської ради.

За словами головної державної санітарної лікарки Кіровоградщини Надії Оперчук, метапневмовірус – збудник, який відноситься до групи гострих респіраторно-вірусних захворювань, і постійно циркулює у суспільстві.

“У Кіровоградській області проводимо дослідження на виявлення метапневмовірусу методом ПЛР-діагностики. Торік дослідили 264 пацієнти, жодного вірусу не виявили. З початком цього сезону обстежили понад 80 хворих на ГРВІ, але також цей вірус не зафіксований. Утім, зважаючи на високу міграцію населення, можливо, що збудник цієї хвороби може з’явитися і в нашій області. Тому медики повинні бути готові до появи небезпечного захворювання”, – зазначила Надія Оперчук.

Інкубаційний період при захворюванні на метапневмовірус залежить від імунітету людини і становить від 3 до 10 днів. Захворюваність може протікати до 14 днів і може викликати ускладнення, здебільшого у пацієнтів групи ризику — новонароджені, діти від 1 до 3 років, люди старшого віку та ті, що мають порушення імунної системи. Ускладнення можуть бути будь-які: бактеріальна пневмонія, гнійний коньюктивіт, отит середнього вуха, вражається сечовивідна система, порушення серцевосудинної системи. Починається гостро, з підвищенням температури.

“Лікується захворювання амбулаторно, специфічного лікування не має, антибіотиками не лікується, вакцини проти вірусу також іще не винайшли. Медики радять не панікувати, звертатися за медичною допомогою, дотримуватися правил гігієни, правильного харчування, на хворого одягати маску, проводити дезінфекцію і вологе прибирання”, – порадила лікарка.

Наразі лікарні забезпечені медичними засобами і концентратами, медикаментами. Діагностику проводять ПЛР-тестами, що вже за кілька годин дає готовий результат, що дає можливість призначити правильне лікування.

Обласний Центр контролю профілактики хвороб щотижня моніторить ситуацію відносно захворюваності на респіраторно вірусні інфекції.

Нагадаємо, на Кіровоградщині зафіксували перший випадок дирофіляріозу

Читайте також: у Голованівському районі за  минулий рік зафіксували 53 випадки туберкульозу

Поширити:

Залишити коментар:

коментар