Коли постає питання про проведення капітального ремонту, доволі багато замовників цікавиться тим, чи є реальна потреба в послузі з технічного нагляду. Як і авторський варіант нагляду, ця послуга мало кому здається серйозно необхідною. ASGroup розповість про неї детальніше, щоб замовникам було легше приймати остаточне рішення.
Що собою являє технічний нагляд за ремонтом?
Ще на етапі розробки проєкту дизайнер може не врахувати деяких технічних аспектів. З цієї причини певні ідеї не вийде реалізувати в поточних умовах. Зі свого боку, виконроби нерідко самі можуть трохи відступити від проєкту, щоб спростити бригаді роботу і наблизити завершення ремонтних робіт.
Тут у справу вступає менеджер проєкту, завдання якого – вирішувати всі конфліктні моменти. Сенс технагляду в тому, щоб кожна сторона робіт перебувала під увагою профі. Капітальний ремонт – складний процес, який передбачає велику кількість «контрольних точок». Після кожного такого моменту менеджер проєкту, який здійснює технічний нагляд, складає проміжний звіт про виконану роботу і надсилає замовнику разом із фото.
Що включено в технагляд?
Щоб замовити технагляд за капітальним ремонтом, клієнт має надати всі папери щодо проєкту, включно з кошторисом. Після чого можна переходити до обговорень.
Що включено в послугу технагляду:
- Виклик фахівця на квартиру. Примітно, що кількість таких відвідувань і навіть їхня тривалість чітко вказуються перед підписанням договору. Зазвичай це відбувається мінімум раз на тиждень на кілька годин.
- З’ясування технічних питань різного характеру.
- Внесення правок у початковий план, після узгодження із замовником і бригадою.
- Відстеження закупівлі матеріалів належної якості, а також підбору відтінків, відповідних наміченому плану.
- Нагляд за своєчасним постачанням.
- Перевірка вже виконаних робіт на відповідність позначеному плану.
- Пояснення як правильно поводитися з матеріалами, з якими бригада раніше справи не мала.
- Регулярне повідомлення клієнта про перебіг робіт, а також консультування за необхідності.
У деяких випадках технічний нагляд при капітальному ремонті також контролює закупівлю меблів і аксесуарів, а потім і їхнє подальше розташування в межах квартири. Однак набагато частіше це окрема послуга, що не входить до його обов’язків.
Як проводиться технічний нагляд?
Основна робота фахівця з технагляду складається з таких складових:
- Вивчення документації. Це робиться для подальшого співвідношення позначених параметрів з реальними характеристиками, та для попередження розбіжностей. Зокрема, виконується перевірка звітів, актів та інших паперів, включно з експертними висновками.
- Візуальний огляд об’єкта. Це потрібно для обчислення масштабів майбутніх робіт. Крім того, нерідко можуть бути взяті зразки на перевірку. Наприклад, на гідроізоляцію або ж надійність зчеплення з поверхнею. Оцінюються всі дрібниці, включно з утворенням пустот. До перевірочних даних прикладаються, зокрема, знімки.
- Перевірка зразків. Усі елементи, взяті на аналіз, перевіряються в лабораторії на якість, а також на відповідність параметрам, зазначеним у проєкті. Якщо результати будуть невтішними, будматеріали мають бути замінені найближчим часом.
Після всіх перевірок фахівець складає докладний звіт, який надає клієнту. Проведення оплати технічного нагляду виконується зазвичай після завершення всіх робіт.
Чи обов’язковий технагляд?
Технагляд за капітальним ремонтом обов’язковий. Адже недотримання проєктних вимог і будівельних норм дійсності здатне спричинити серйозні наслідки. Тому слід заздалегідь подбати про те, щоб звернутися до цієї послуги. Крім того, надавати її можуть тільки ті фахівці, які відповідають вимогам і мають належну кваліфікацію.