У Центральноукраїнському краєзнавчому музеї презентували проєкт інклюзивного простору

Сьогодні, 20 листопада, у Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація результатів проєкту «Музей для всіх», який реалізували в межах програми «Культура без бар’єрів» за підтримки Українського культурного фонду.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Метою проєкту є створення інклюзивного музейного середовища, де відвідувачі зможуть взаємодіяти з експозицією відділу природи. Особливу увагу приділили людям із порушеннями зору, слуху та опорно-рухового апарату.

«Безбар’єрність відкриває можливості. У межах проєкту ми створили інноваційний інтерактивний простір. Компанія-партнер «3DcomLab» обладнала залу експозиції «Природа» сенсорним мультимедійним столом і мультимедійною 3D-книгою з інклюзивними функціями, які є унікальними для України», – зазначив директор музею Борис Шевченко.

photo-5327990833330381786-y

Сенсорний стіл встановлено в залі палеонтології. Його функціонал передбачає дублювання кнопок шрифтом Брайля та мовний супровід контенту. Доісторичні тварини, зокрема динозаври, літаючі ящури та інші види, «оживають» на екрані, відображаючи відповідний період на геохронологічній шкалі, а також містить інтерактивний квест із 12 запитаннями про найдавнішу історію Землі.

2

«Цей сенсорний стіл – наша унікальна розробка, яка враховує потреби інклюзії. Подібні рішення ми бачили лише за кордоном. Дякуємо Українському культурному фонду та нашим партнерам за реалізацію цього важливого проєкту»,- підкреслив директор компанії «3DcomLab» Михайло Шишкін.

Окрім цього, він наголошує, що історія та культура зараз надважливі, тому компанія у партнерстві з музеями працює, щоб зробити їх сучасними та цікавими для відвідувачів.

Сторінки мультимедійної 3D книги “Червона книга України” містять висококонтрастний текст і фон, анімаційні моделі тварин та рослин, в ній збільшений розмір шрифту та тексту і додано аудіосупровід тварин, які зображені на сторінках книги.

3

photo-5327990833330381772-y

«Мультимедійна книга – наш перший проєкт і наша гордість. На сьогодні, ця унікальна, технологічна розробка, вже є окрасою 4 музеїв України, таких як: “Музей книги та друкарства м.Острог, “Музей Богдана Хмельницького” м.Чигирин, “Музей Становлення української нації” м.Київ та Національний науково-природничий музей НАН України м.Київ. І тепер вона є в Кропивницькому – в Центральноукраїнському обласному краєзнавчому музеї в експозиції «Природа»,- розповів Михайло Шишкін.

Катерина Колтунова, заступниця начальника ОВА,  підкреслила важливість таких проєктів:

«Я думала, кому такий проєкт буде цікавий? Звичайно, в першу чергу, це діти. На кіровоградщині є багато спеціалізованих шкіл, для яких це актуально. У той же час, це важливо і для кожного дорослого з порушеннями зору, слуху тощо. Проєкт команди краєзнавчого музею говорить про їхню чуйність, про те, що вони розуміють потреби інших людей і готові задовольнити їх».

1

Окрім технологічних нововведень, музейна команда розробила три інтерактивно-освітні програми з різними формами роботи. У рамках проєкту проведено:

  • 6 майстер-класів,
  • 9 тематичних бесід,
  • 5 інтерактивних занять,
  • 2 розвивальні ігри,
  • 2 адаптовані екскурсії з палеонтології, геології та охорони довкілля, зокрема для дітей з інвалідністю як у музеї, так і у спеціалізованих закладах.

Результатом майстер-класів стала виставка дитячих творчих робіт, де представлено близько 100 робіт.
Також ще одною складовою проєкту для покращення доступності є встановлення 5 інформаційних табличок із шрифтом Брайля, зроблених видавництвом «Антологія», та придбання аудіогідів з записаною екскурсією тривалістю 45 хвилин.

photo-5327990833330381769-y

8

photo-5327938112606824684-y

4

5

Катерина Антонюк для Першої електронної газети

Нагадаємо, у Кропивницькому відбулася презентація проєкту «Музей для всіх» (ФОТО)

Читайте також: нові логотипи презентував Кіровоградський обласний краєзнавчий музей 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар