З ініціативи волонтерки Тетяни Подоліч і старости Оникіївського старостинського округу Василя Ніколаєнка, в Мар’янівській громаді відбувся День донора.
Про це Першій електронній газеті повідомив Микола Крикуненко – керівник Маловисківської станції переливання крові, фахівці якої побували в Оникієвому.
За його словами, мешканці населених пунктів старостату доволі активно відгукнулись на пропозицію здати кров для потреб інших. Донорами того дня стали 24 оникіївці і ще четверо жителів Плетеного Ташлика сусідньої Злинської громади, які теж знали про проведення цієї акції.
“Серед донорів були і постійні активісти, досвідчені донори, а також одинадцять сільчан, які долучилися вперше. Щира вдячність усім небайдужим, хто того дня прийшов до Оникіївської амбулаторії, аби здати кров. Ставши донорами, ви рятуєте життя інших”, – зазначив Микола Крикуненко.
Також бригада працівників Маловисківської станції переливання крові, яка працювала з донорами в Оникієвому, вдячна медичній сестрі Вікторії Гурській за професійну підготовку робочих місць для забору крові.
До речі, оникіївські донори запропонували медикам з СПК через два місяці знову приїхати до села і провести тут День донора. Тож всі охочі поділитися кров’ю можуть слідкувати за оголошеннями про проведення акції, щоб не пропустити приїзд медичної бригади.
Нагадаємо, кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами.
Як стати донором?
Здати кров можна у найближчій станції переливання крові або, звернувшись до місцевої ЦРЛ. Також можна додатися в базу донорів онлайн:
-
Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.
-
Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації. Зокрема, перед здачею крові дотримуйтеся раціону донора.
-
Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.
Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.
Читайте також: Двоє чоловіків із Кіровоградщини отримали нагороду ДонорUA Awards 2024