Сьогодні, 10 жовтня, у Кропивницькому відбулося офіційне відкриття Центру життєстійкості.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Захід приурочили до Всесвітнього дня ментального здоров’я. Програма Життєстійкості – це пілотний проєкт Міністерства соціальної політики в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініціатором якої є Перша леді Олена Зеленська.
Розпочався захід з виставки символів стійкості «Стежками ментального здоров’я», де свої локації презентували громадські і благодійні організації, заклади освіти, культури, ДСНС, УМВС та інші.
Серед них – Гаївський волонтерський осередок (с. Гаївка Кропивницького району), що працює з перших днів війни. Його керівниця Оксана Ігнатенко розповіла, що тут збираються люди, які хочуть допомогти армії і захисникам.
«Робимо сітки-витинанки, готуємо цукати із гарбуза, сухі борщі, окопні свічки і все те, що необхідне для наших хлопців.
Постійно ходять чоловік п’ять, долучаються всі бажаючі, майже все село, і коштами, і робочими руками.
Проводимо розіграші, печемо пиріжки, продаємо, зароблену копійку витрачаємо на закупи необхідного», – розповіла пані Оксана.
На виставці волонтери теж збирали кошти на тканину для маскувальних сіток, продаючи цукати з гарбуза та сухий борщ. Кожен бажаючий біля цієї локації міг спробувати зробити сітку-витинанку, а також посмакувати «бойового» борщу.
Про роботу Центру життєстійкості розповіла фахівець з соціальної роботи Юлія Руденко. За її словами, це відкриття стало досить символічним, адже заклад повноцінно працює вже з 1 серпня.
«До нас звертаються з різними запитами, найчастіше ми говоримо про порушення психічного здоров’я, емоційної стабільності. Тут працюють психологи, фахівці з соціальної роботи, які допомагають людині, котра опинилася в складній життєвій ситуації. Клієнти звертають за послугою формування життєстійкості, відновлення емоційного, психологічного здоров’я. Це можуть бути військовослужбовці, люди похилого віку, діти різної вікової категорії», – розповіла Юлія Руденко.
Зі слів Юлії, на початку не так до них зверталися, як працівники самі шукали клієнтів. Ходили по закладах і розповідали про себе. Наразі є дуже багато запитів проведення групових форм роботи формування емоційної стабільності, життєстійкості. Працівники Центру працюють на виїзді, у школах, дитячих садочках, центрах соціально-психологічної допомоги.
«До нас звертаються внутрішньо переміщені особи з питань адаптації до нових умов проживання. Ми всіх запрошуємо і намагаємося допомогти. Нещодавно до нас звернулася мама дівчинки підліткового віку, якій складно налагоджувати контакти з однолітками. Ми говоримо з нею про ефективне спілкування, про вміння знаходити друзів, фахівець консультує про налагодження стосунків. Звичайно, більш серйозні питання вирішують психологи».
Працює в Центрі 8 фахівців, які постійно вдосконалюють свої знання, проходячи курси підвищення кваліфікації.
Юлія Вовк, директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, представляючи Центр, сказала, головна задача закладу –збереження ментального здоров’я наших мешканців, підготовка до кризових ситуацій, зміцнення родинних і сімейних зв’язків, підвищення соціальної спроможності нашої громади.
«Центр може надавати послуги від маленьких дітей до людей похилого віку, і військовослужбовці можуть знайти тут для себе відповіді на ті питання, які їх турбують», – сказала вона.
Урочисту частину відкриття Центру голова ОВА Андрій Райкович розпочав зі слів подяки соціальним працівників за важливу службу, яку вони несуть для громади і всієї держави.
«Відкриття Центру життєстійкості в День ментального здоров’я – це надзвичайно важлива справа, актуальна і вкрай необхідна. Стійкість – це тримати фронт, тримати економіку, тримати тил, дбати про громаду, про людей, які потребують підвищеної уваги. Війна – це горе, втрати, тисячі переселенців, людей, які потребують підвищеної уваги, і ви її надаєте. Більше 80 тисяч людей, які тікаючи від війни, залишилися жити на Кіровоградщині, були адаптовані, забезпечені всі необхідним завдяки роботі великої потужної команди. Цій справі немає ні початку, ні кінця, це системна робота, тут немає меж досконалості, це справа з якою ми будемо жити наступні роки», – сказав Андрій Павлович.
Голова ОВА нагородив провідних спеціалістів в сфері психічного здоров’я відзнаками обласної адміністрації:
- Андрія Фоменка, викладача Маріупольського центру первинного професійної підготовки поліції;
- Сергія Ярославцева, завідувача гострого психіатричного відділення комунального некомерційного підприємства «Клінічна психіатрична лікарня».
Адреса Центру: м. Кропивницький, вул.Віктора Френчка, 72. Тел. 0507024009.
Крім цього, на території області працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги:
- Кропивницький – 0632169082, 0632168735;
- Олександрія – 0674537729;
- Долинська – 0674537820.
Текст: Олена Цюцюра.
Фото авторки.
Нагадаємо, у Кропивницькому відкрили Центр розшуку безвісти зниклих за особливих обставин осіб
Читайте також: у Кропивницькому відкрився перший в області центр рекрутингу української армії (ФОТО)