У Кропивницькому виявили понад сотню вивісок російською мовою

© fbc.ua

У Кропивницькому підбили підсумки акції “Інспекція «Ї»:  з виявлення зовнішньої реклами російською мовою.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кропивницької міської ради.

Протягом місяця у Кропивницькому тривала операція “Інспекція “Ї”, яку ініціювала депутатка міської ради Катерина Колтунова. Акція мала на меті виявити і зафіксувати випадки недотримання мовного закону у зовнішній рекламі та зробити місто чистішим і вільним від мови агресора.

“Акція “Інспекція “Ї” вдалася, і досі надходять відгуки від людей, які знаходять вивіски і чекають наступної хвилі акції, щоб поділитися своїми знахідками, – повідомила Катерина Колтунова. – Опрацювали та підбили підсумки, надані учасниками та учасницями матеріалів у рамках акції “Інспекція “Ї” щодо виявлення зовнішньої реклами російською мовою у місті Кропивницькому, і маємо більше сотні вивісок та реклам, які відповідають параметрам порушення ст.32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ст.6 Закону України «Про рекламу». Вивіски розміщені в Центральному та Критому ринку, ТЦ “Смуга”, Європейському ринку”.

Депутатка повідомила, що зібраний матеріал передали структурним підрозділам Кропивницької міської ради для відповідного реагування. А імена переможців акції оголосять та відзначать призами за виявлення громадянської позиції під час благодійного вечору FASHION SHOW 2024 сьогодні, 30 травня, о 16:00 за адресою вулиця Володимира Панченка, 26.

Нагадаємо, на Кіровоградщині створюють Консультативну раду з питань розвитку української мови

Читайте також: у Кропивницькому касирка назвала жінку “нацисткою” через українську мову

Поширити:

Залишити коментар:

коментар