У Кропивницькому закупили послуги із соціальної профілактики для клієнтів пробації

© pixabay.com

Вперше за період повномасштабної війни на Кіровоградщині закупили послуги із соціальної профілактики для 276 клієнтів міського відділу пробації на загальну суму 229 999,80 грн. Ця ініціатива в регіоні втілювалася раніше, однак після повномасштабного вторгнення росії в Україну вона не впроваджувалася.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький».

Цьогоріч міська рада Кропивницького виділила бюджетні кошти для цього, а Кропивницький міський центр соціальних служб оголосив публічну закупівлю цих послуг. Така закупівля була відкритою і конкурентною – це давало можливість різним неурядовим організаціям взяти в ній участь.

Переможцем обрано БО «100 відсотків життя. Кропивницький», яка надаватиме послуги із соціальної профілактики протягом року, маючи в цьому напрямку значний досвід.

«У період війни, на жаль, ми не мали змоги втілити дану процедуру. Але після певних обговорень дійшли до того, що вона актуальна. Соціальний супровід людей, які перебувають у конфлікті із законом необхідно підтримати, адже це дозволить знизити рівень злочинності», – зазначив у коментарі директор Кропивницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський.

«Наша філія, як і я особисто, завжди зацікавлені у об’єднанні зусиль з партнерами для надання комплексного пакету послуг клієнтам пробації. Тому ми раді відновленню співпраці з БО «100 відсотків життя. Кропивницький», з якою ми працюємо не перший рік з питань надання послуг соціальної профілактики для клієнтів пробації. Таким чином вдасться вплинути на попередження їх ризикованої поведінки щодо поширення таких хвороб як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусний гепатит С, а також допомогти вирішити інші важливі питання, такі як відновлення паспорту. Така взаємодія з громадською організацією допоможе якісніше соціалізувати клієнтів пробації, зробити здоровішими не лише їх, а й оточуючих. Соціальна профілактика сьогодні – це безпека міста завтра” – відзначає начальник філії ДУ «Центр пробації» у Кіровоградській області Владислав Музика.

У Центрі пробації міста Кропивницького, де власне відмічаються люди, які мають конфлікт із законом, відмічається схильність до вживання наркотиків, ризикованої поведінки щодо поширення соціально-небезпечних хвороб – ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусного гепатиту С, а також до повторного вчинення злочинів та поганої соціалізації.

З клієнтами Центру пробації наразі уже розпочали співпрацювати соціальні працівники. Вони проводять тестування на ВІЛ, скринінг на туберкульоз та гепатити. Тобто вони добре знають цю цільову групу, яка потребує профілактики вчинення повторних злочинів. І зараз є можливість допомогти цим людям заради безпечного майбутнього у нашому місті.

Закупівля соціальних послуг у громадських організацій є сталою та ефективною практикою співпраці між місцевою владою і громадськістю у країнах Європи, Канаді, США. Тому відновлення такої практики у Кропивницькому не лише забезпечить уразливу групу послугами та підтримкою, а й закріплює практику закупівлі послуг у неурядовому секторі. Це дає змогу надівати специфічні послуги якісніше, з використанням методу рівний рівному і як наслідок підвищувати ефективність таких соціальних послуг. А ще це залучає громадські організації до вирішення складних і актуальних проблем громади через механізм закупівлі послуг.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар