Пацієнти на Кіровоградщині потребують донорської крові всіх груп

Станом на 15 квітня у 9 областях України, в тому числі й на Кіровоградщині, зберігається дефіцит донорської крові.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на платформу ДонорUA.

«Новим ключовим рубежем оборони став Часів Яр, який росіяни обстрілюють з усіх наявних видів зброї. Аби наші військові, отримавши поранення, мали більше шансів повернутися додому живими, ми маємо безперебійно забезпечувати їх донорською кров’ю. Для потреб фронту її везуть з усієї України, тож ви можете здавати кров будь-де і рятувати цим бійців. При цьому кров потрібна і цивільним — дорослим та дітям з тяжкими захворюваннями чи травмами», — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Цього тижня на Кіровоградщині потрібні донори всіх груп крові.

Як визначаються потреби у крові?

Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan.

Крім того, ми отримуємо від пацієнтів та їхніх рідних запити на адресну допомогу. Так, протягом 2022-2023 років ми обробили понад 900 таких запитів, а за весь час існування платформи — понад 7500. Ця інформація також допомагає формувати статистику потреб крові в окремих регіонах. Один реципієнт може потребувати 5-7 донорів, і таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні.

Як здати кров?

Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.

Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації.

Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.

“Кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами. Долучайтеся — ваша кров переможе”,- додала Ірина Славінська.

Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.

Нагадаємо, раціон донора крові: 5 порад для харчування

Читайте також: Кропивничани встановили рекорд: 106 містян здали кров для Героїв-захисників

Поширити:

Залишити коментар:

коментар