У Кропивницькому презентували онлайн-майданчик для громадських організацій

Сьогодні, 11 квітня, в Кропивницькій міській раді відбулася попередня презентація Платформи інститутів громадянського суспільства. Ідея платформи полягає у тому, щоб створити спільний майданчик для активізації діалогу  між владою та громадськістю, обміну досвідом та пошуку партнерів.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Кураторка цього проєкту, керівниця відділу комунікацій з громадськістю Оксана Горбенко зазначила, що під час зустрічей із партнерами з інших міст завжди розповідає про сильний громадський сектор Кропивницького, проте донедавна в місті не існувало майданчика, де були б представлені організації, які його складають. Ідея створити такий віртуальний простір із конкретною інформацією про ГО виникла ще до повномасштабного вторгнення.

“Я пам’ятаю зустріч з громадськістю у центрі “Єдина родина”, тоді надійшла пропозиція розміщувати інформацію про громадські організації на сайті міської ради. Ми домовилися, що знайдемо таку можливість, з тих пір і почали працювати над цим проєктом. Потім Мінцифри оголосив конкурс, ми подали цей проєкт спільно з “Територією успіху”, але, на жаль, конкурс не виграли (із 2 тисяч учасників відібрали лише чотирьох). Вирішили, що будемо залучати кошти з міського бюджету”, – розповіла Оксана Горбенко.

Процес пошуку та виділення коштів на проєкт був непростим, адже серед депутатів міської ради були ті, хто сумнівався у доцільності витрачання коштів на створення подібного сайту під час війни. Проте все ж більшість підтримала фінансування проєкту, тендер виграла ІТ-компанія “Онікс”, досвід переймали у колег із Києва.

433163443-1156809651890804-5608803043361123486-n

До речі, станом на 1 грудня 2023 року у Кропивницькому зареєстровано 1050 громадських організацій. Які з них діючі, чим вони займаються чи існують лише на папері? Відповідь на це запитання згодом має дати Платформа, звісно, за умови, що всі ГО створять на ній свій “особистий кабінет” та будуть систематично наповнювати інформацією про свою діяльність.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар