Кропивницький потребує донорів крові усіх груп. Як допомогти

Ілюстрація pozvonochnik.info

Станом на 8 квітня у Кропивницькому стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на платформу ДонорUA.

«Наша кров рятує життя захисників і захисниць України. Якщо людина втратила багато крові, зробити переливання слід максимум протягом години, оптимально — упродовж 36 хвилин. Аби кров постійно була в наявності у бойових медиків, ми маємо регулярно її здавати — вона ніде не продається. Перевозять кров до фронту практично з усієї України. Потребують її й цивільні — дорослі та діти, що проходять операції чи мають тяжкі захворювання», – розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

Як визначаються потреби у крові?

Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan.

Так, протягом 2022-2023 років працівники ДонорUA обробили понад 900 запитів, а за весь час існування платформи — понад 7500. Ця інформація також допомагає формувати статистику потреб крові в окремих регіонах. Один реципієнт може потребувати 5-7 донорів, і таких пацієнтів у лікарнях міста можуть бути десятки, а інколи й сотні.

Як здати кров?

  • Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та заплануйте донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті. Якщо центр крові у вашому місті співпрацює з платформою ДонорUA, ви будете адресно отримувати сповіщення, коли знадобиться саме ваша кров.

  • Ознайомтеся з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна вам бути донором, а також правильно підготуйтеся до донації.

  • Після процедури завантажте довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.

Кожна третя людина хоча би раз у житті потребує переливання крові. Після повномасштабного вторгнення рф потреби у крові по Україні зросли на 60%, але і до цього 2/3 пацієнтів не отримували її вчасно або взагалі. Одна донація крові здатна врятувати три життя, й абсолютна більшість повнолітніх людей можуть бути донорами.

Якщо ж ви не можете здавати кров, або бажаєте активніше брати участь у донорському русі, ви можете стати волонтером ДонорUA, або ж підтримати організацію фінансово. Кошти потрібні зокрема для перевезення крові до фронту, а також для проведення виїзних донацій та інших заходів для залучення нових донорів.

Нагадаємо,  раціон донора крові: 5 порад для харчування

Читайте також: Кропивничани встановили рекорд: 106 містян здали кров для Героїв-захисників

Поширити:

Залишити коментар:

коментар