В Україні спростять процедуру призначення комунальних пільг для ветеранів

© na.mil.gov.ua

Уряд спростив для ветеранів війни і членів їх сімей процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Оновлена система запрацює з травня цього року.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби Міністерства соціальної політики.

Чинне законодавство передбачає, що для призначення пільг, ветеран має особисто звернутися до уповноважених органів. Через це воїни, які перебувають на передовій, не можуть оформити пільги.

Для вирішення цієї проблеми Мінсоцполітики розробило постанову, яку 27 грудня ухвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів України. Відповідно до неї, ухвалений “Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату комунальних послуг для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їх сімей”.

Цей порядок спрощує процедуру призначення пільг. А саме:

  • якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП, – з травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини.
  • замість існуючих двох окремих можна буде подавати єдину спрощену заяву – про взяття на облік, як пільговика, і про надання пільг.
  • обсяг інформації, яку необхідно зазначити, для призначення пільг зменшиться. Частину інформації Мінсоцполітики та ПФУ отримуватимуть шляхом обміну і взаємодії між інформаційними системами державних органів.
  • передбачено можливість подання спрощеної заяви, крім паперової, також в електронній формі, зокрема, засобами Порталу Дія.

Спрощена процедура запрацює через 4 місяці після відповідних технічних доопрацювань інформаційних систем.

Нагадаємо, на які пільги мають право сім’ї загиблих військових?

Читайте також: Пенсії по інвалідності військовослужбовцям: скільки і за яких умов?

Поширити:

Залишити коментар:

коментар