Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров’я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа – це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема дітей, до вогню.
Щороку з настанням опалювального сезону збільшується кількість пожеж, випадків травмувань та загибелі людей через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.
В осіньо-зимовий період необхідно дотримуватися найпростіших правил пожежної безпеки:
- Користуватися тільки справними та сертифікованими в Україні нагрівальними електроприладами.
- Не залишати їх без нагляду навіть на короткий час, обов’язково вимикати електроприлади на ніч та виходячи з дому.
- Не застосовувати в запобіжних електролічильниках саморобні плавкі вставки.
Ще одна велика помилка людей всіх вікових категорій – використання для обігріву приміщення електричних і газових плит, призначених лише для приготування їжі.
Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух.
У разі виникнення пожежі треба одразу припинити подачу електроживлення.
- Після знеструмлення прилад можна накрити щільною ковдрою і таким чином загасити полум’я.
- Якщо електроприлад загорівся, його не можна гасити водою, адже вода добре проводить електричний струм.
- Забороняється тягнути за електричний шнур руками, а також чіпати оголені дроти.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням.
Пічне опалення завжди створює загрозу виникнення пожежі, адже це об’єкт підвищеної небезпеки. Нагадуємо:
- Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.
- Не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти їх.
- Не можна експлуатувати печі без протипожежної розділки.
- Не варто використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
Причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев’яними конструкціями перекриттів будинку, відсутність металевого листа під топковим отвором, в результаті чого через випад жару загоряється підлога.
Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.
В осінньо-зимовий період необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки, бути обачними та пам’ятати, що від цих порад залежить Ваше життя! Нехай тепло у Вашому домі буде безпечним! ПрАТ «Кіровоградобленерго» закликає у разі виявлення пожежі негайно повідомляти за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ.
Читайте також: Що потрібно зробити перед початком опалювального сезону