Переведення годинників: у який день і куди крутити стрілки

Ілюстрація: report.if.ua

Перехід на зимовий час проводять щорічно в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки переводять традиційно в неділю, щоб у людей, які працюють, була можливість хоч трохи адаптуватися до нового часу.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Уніан.

Куди переводити годинник на зимовий час

Зазвичай перехід на зимовий час – це переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто, якщо на годину 4:00, то їх слід поставити на 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше.

Комп’ютери, планшети, смартфони та розумні годинники переходять на новий час автоматично, їх переводити не потрібно. Але старі мобільні телефони та механічні годинники потрібно буде налаштувати самим.

Коли не будуть переводити годинник в Україні

Питання відмови від переходу на літній час і, відповідно, назад уже порушувалося Верховною Радою України, але поки що залишається відкритим. В Україні досить велика відстань між східними і західними областями, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік. Наприклад, за постійного зимового часу в східних областях сонце сходитиме посеред ночі – близько 3:00, а темніти буде занадто рано (в районі 20:00). Якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то на заході країни схід сонця буде, коли на годиннику буде 9:00, тобто, йти на роботу або до школи доведеться в темряві.

На думку фахівців, не переводити стрілки годинника все ж можна, але, щоб грамотно розв’язати цю проблему, потрібно розділити територію на два часові пояси.

Нагадаємо, Верховну Раду закликають скасувати перехід на зимовий час. Що це змінить

Читайте також:протягом місяця борги за електроенергію на Кіровоградщині зросли на 5 мільйонів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар