На Кіровоградщині розширили природно-заповідний фонд

© beremytske

Депутати обласної ради проголосували за те, щоб оголосити територію проєктованого ландшафтного заказника “Джерело” такою, що належить до природно-заповідного фонду місцевого значення.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Згаданий заказник знаходиться на схід від села Доброго Вільшанської селищної ради Голованівського району. Площа заказника складає понад 50 га.

Згідно з описом, підготовленим департаментом екології та природних ресурсів, це територія, де збереглися залишки різнотравно-злакового степу. Тут виявлено понад 45 видів степової рослинності.

“У межах дослідженої території виявлено ділянку площею близько 2 га, де сформувалась мезо- та гігрофільна рослинність завдяки виходу на денну поверхню струмків. Водотік зі струмків впадає у річку Добринка, яка є притокою річки Синюха. Фауна дослідженої ділянки досить різноманітна та складається понад 120 видів представників фауни хребетних та безхребетних тварин. Серед них зустрічаються види, які занесені до Червоної книги України – райдужниця велика та регіонально рідкісні види: тарантул південноруський та боривітер звичайний”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, активісти зібрали на Кіровоградщині більше 11 тонн сміття.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар