На що звернути увагу при виборі маршрутизатора

Чим відрізняється маршрутизатор від Wi-Fi роутера? Фактично, це один і той же пристрій, який відповідає за організацію бездротової мережі Інтернет у приміщенні чи за його межами. Простіше кажучи, це точка доступу до Інтернету. І щоб мати змогу користуватися якісним, швидким і безперебійним Інтернетом ще й одночасно з кількох пристроїв, необхідно вибрати не лише відповідального провайдера, а й якісний маршрутизатор https://comfy.ua/ua/internet-router/brand__huawei/.

Обираючи пристрій, потрібно звернути увагу на такі ключові характеристики, як:

  • Тип підключення
  • Пропускна здатність (швидкість передачі даних)
  • Покриття (межі охоплення)
  • Діапазон роботи
  • Вміст (начинка)

Розглянемо їх детальніше.

Види маршрутизаторів за типом підключення

  • ADSL – підключається через телефонний кабель (така модель давно застаріла і зараз використовується вкрай рідко, а в продажу її дуже важко знайти).
  • Ethernet – підключення через оптоволоконний кабель, який сьогодні є основним джерелом інтернету.
  • Мобільний – підключається до мережі через інтернет-модем або SIM-карту.
  • Універсальний – поєднує одразу кілька видів доступу до інтернету.

image

Пропускна здатність

У маршрутизаторів є канальна і реальна швидкість. На упаковці виробник вказує максимальну канальну швидкість передачі даних з розрахунку на один підключений пристрій. При цьому реальна швидкість може бути у 2-3 рази меншою, залежно від кількість пристроїв, які одночасно використовує абонент (смартфон, телевізор, ноутбук тощо). Якщо до Wi-Fi одночасно підключається кілька пристроїв, то пропускна здатність розподіляється між ними.

Покриття

Покриття відображає такий показник, як рівень сигналу. Він позначається RSSI і вимірюється в дБм. Він не вказується виробником на упаковці, але його можна самостійно перевірити через різні онлайн-застосунки. Та щоб не шукати і завантажувати зайві програми на свій гаджет, можна скористатися простим правилом:

Не розміщувати маршрутизатор на підлозі і під стелею, а максимально близько до робочого місця і якнайдалі від металевих перешкод. Бо метало-бетонні конструкції, металеві деталі в меблях тощо створюють перешкоди для хвиль. До речі, саме тому для збільшення потужності і розширення покриття, маршрутизатори оснащують антенами (внутрішні і зовнішні).

image

Діапазон роботи

Більшість маршрутизаторів працюють на частотах 2.4 і 5 ГГц.

Хвилі мінімального діапазону (2.4 ГГц) краще проходять через перешкоди (приміром, стіни, меблі), є більш стабільними, але повільніше передають дані.

Хвилі вищого діапазону (5 ГГц) більш чутливі до перешкод. Їх краще використовувати на відкритому просторі чи в межах однієї кімнати. Проте вони забезпечують більшу швидкість передачі.

Найбільш оптимальними у використанні є дводіапазонні маршрутизатори, які забезпечують більш стабільне і порівняно швидке бездротове з’єднання.

Вміст

Вміст маршрутизаторів характеризується типами роз ямів для зєднання і внутрішньою електронікою.

Так для стабільної роботи потрібен мінімум один WAN-порт і вихідні LAN-порти (для розведення провідного інтернету між пристроями в квартирі) для оптоволоконного кабелю. Практично всі сучасні моделі також мають порт USB.

Щодо внутрішнього наповнення, то маршрутизатор як і будь-яка розумна техніка має процесор і пам’ять. Процесор відповідає за всі операції. Для побутового користуванні роботи вистачає маршрутизатора з процесором до 1-1,2 ГГц. Геймерам потрібне буде підсилення – співпроцесор, який бере на себе частину навантаження і убезпечує пристрій від перегріву.

Пам’ять у пристрої потрібна для зберігання даних про прошивку і налаштування. Зазвичай вистачає 32 МБ – це мінімальний розмір.


Усі необхідні для правильного вибору характеристики можна прочитати на упаковці. Тож уважно ознайомтеся з виробом перед тим, як його придбати.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар