Дванадцятого травня, кропивничанин Максим Парафілов створив петицію з проханням заборонити покос трави та газонів у Кропивницькому.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на платформу електронних петицій.
За словами автора заборона покосу може бути корисною і вигідною як для місцевого середовища, так і для жителів міста та бюджету. Окрім цього, кропивничани вважає, що покос трави та газонів має негативний вплив на наше середовище.
“Покос знищує природні біотопи тварин, знижує різноманіття рослинного світу та сприяє швидшому зношенню ґрунту. Більш того, використання газонокосарок та іншого обладнання для покосу вимагає матеріальних витрат і забруднює повітря, що може мати негативний вплив на здоров’я людей. Також слід не забувати про шумове забруднення”,- йдеться у тексті петиції.
Натомість каже, що заборона викошування газонів матиме багато позитивних наслідків.
“По-перше, це може допомогти зберегти різноманітність тваринного та рослинного світу в нашому місті. По-друге, це може сприяти збереженню водних ресурсів, оскільки покос знижує водопроникність ґрунту та збільшує ризик повеней. По-третє, заборона покосу може допомогти зменшити забруднення повітря, що сприятиме здоров’ю місцевих жителів. По-четверте, це зменшить температуру у місті у спекотні дні, що зараз актуально як ніколи. Також це більш естетично. Ми закликаємо вас розглянути цю проблему серйозно, перейняти досвід країн Європи та прийняти відповідні заходи для заборони покосу трави та газонів у нашому місті,- зазначає чоловік.
Відтак, автор петиції пропонує альтернативи для догляду за зеленими насадженнями у місті:
-створення природних різнотравних лук на газонах та у міських парках;
-збереження та розвиток високотравних ділянок, що є природними біотопами тварин;
-використання екологічних технологій для догляду за зеленими насадженнями, таких як природні засоби захисту від шкідників та біологічний контроль рослин;
-догляд за зеленими насадженнями у вигляді скошування трави ручним способом, на приватних ділянках (за бажанням) та у місцях, де це дійсно необхідно;
-впровадження більш довгострокових насаджень на зелених ділянках, що потребують меншої кількості догляду.
Наразі петиція набрала 178 з 450 необхідних підписів.
Збір підписів триватиме ще 11 днів.
Нагадаємо, петицію з проханням змінити процедуру прощання з загиблими воїнами створили у Кропивницькому
Читайте також: петицію про заборону російської церкви зареєстрували у Кропивницькому