Коліматорний приціл. Який краще вибрати?

Виробники зброї стурбовані тим, щоб досягти максимально точного прицілювання, і тому різні компанії у різних країнах розробили чимало варіантів та способів прицілювання. Серед них – коліматорний приціл, купити який можна на сайті інтернет-магазину військового спорядження https://orkov.net/.

Що таке коліматорний приціл?

Коліматор перекладається з латини, як «той, хто спрямовує вздовж прямої лінії». Це прилад для прицілювання, що встановлюється на зброю. Він формує синхронні пучки світла, завдяки яким стрілок бачить об’єкт прицілу і саму прицільну точку, фактично спроектовані в нескінченну лінію. Таким чином, коліматорний приціл спрощує наведення зброї на ціль, і збільшує ймовірність її ураження.

Як використовується коліматор?

Цей вид прицілів застосовують на ближніх відстанях, що становлять 100 – 150 метрів. Особливо ефективний коліматорний приціл у таких випадках:

  • при веденні стрільби в русі, коли, наприклад, стрілець знаходиться на транспортному засобі, або доводиться стріляти по об’єктах, що рухаються.
  • Якщо стрільба ведеться з незручного укриття, наприклад, з-під легкової машини, яру чи окопа;
  • При низькій видимості об’єктів. У темряві прицільну мушку практично не видно, на відміну коліматорного знака. Прицілювання теж не вимагає багато часу
  • Початківцям стрілкам буває складно поєднати приціл і мушку. З коліматором навчатися стрільбі набагато простіше.

Таким чином, коліматорні приціли можуть бути корисними і військовим, і спортсменам, і мисливцям. Цей пристрій особливо припав до смаку мисливцям, оскільки дозволяє безшумно відстежувати дичину в різних природних умовах.

Види коліматорів та їх конструктивні особливості

За типом застосовуваної проекційної системи коліматори, що, наприклад,  пропонуються брендом коліматорів Holosan https://orkov.net/ru/kolimatorni-pritsili/brand95/, діляться на класичні та голографічні.

Класичні випускаються з вбудованим у корпус напівпровідниковим джерелом світла, що потрапляючи на відбивач, розсіюється. Промені проникають на внутрішню поверхню вхідної лінзи, покритої рефлекторним шаром, і синхронним пучком прямують у бік стрілка. Цей тип коліматорів, у свою чергу, ділиться на відкриті та закриті пристрої.

У відкритих коліматорів лише одна лінза. Випромінювач, розташований в основі пристрою. Цей вид коліматорів встановлюють на малокаліберних гвинтівках. У споживачів такі приціли мають найбільшу популярність, тому що вони:

  • Забезпечують чудовий огляд, а вузька рамка не закриває його;
  • Невеликі за розміром та легкі за вагою;
  • Доступні за ціною.

Недолік відкритого коліматорного прицілу полягає в його незахищеності, в результаті чого найуразливішим елементом є лінза, на яку потрапляють бруд, природні опади, вона може тріснути при необережному поводженні з нею. Іноді яскраве світло здатне засліпити стрілка, і він не бачить об’єкт прицілювання.

Закриті пристрої мають 2 лінзи – в об’єктиві та в окулярі. Між ними розміщується джерело світла. Пристрій оснащений герметичним циліндричним корпусом, відповідно, лінзи захищені від бруду, і від пошкоджень, більш стійкі до віддачі. Їх використовують на великокаліберній зброї: дробовиках, нарізних гвинтівках.

Закриті коліматорні приціли мають свої недоліки:

  • Більша вага та габарити в порівнянні з відкритими;
  • Менший кут огляду;
  • Погіршується видимість цілі у нічний час доби.

Голографічні приціли більш передові та прогресивні, але й дорожчі. Тому поки що широкого застосування не знаходять. Принцип дії голографічних прицілів у наступному: з діода випускається пучок спрямованого світла, він проходить через дефлектор і потрапляє на голографічну решітку, а з неї фотопластину з просторовим зображенням точки прицілу. Сформоване тривимірне зображення прямує до ока та сприймається звичайним зором стрілка.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар