Із 18 квітня буде відновлено прийом заявок на отримання грошової допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією УВКБ ООН.
Грошова допомога від УВКБ ООН – це одноразова виплата в розмірі 2220 гривень щомісячно на особу протягом 3 місяців. Подати заявку можуть не тільки вразливі вимушено переміщені особи, але й постраждалі від військових дій у певних регіонах, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону). Благодійний фонд «Право на захист» є офіційним партнером агентства зі збору даних на грошову допомогу.
Ви можете звертатися за допомогою, якщо ваша родина:
- не отримувала раніше допомогу від міжнародних організацій;
- має дохід, менший за 5400 грн на особу;
- належите до таких категорій та маєте критерії вразливості (перелічені нижче):
1) переселенці, які перемістилися після 24.02.22 та мають вразливості з Переліку нижче ;
2) особи, що НЕ переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська; та мають вразливості з Переліку нижче.
3) люди, які ПОВЕРНУЛИСЬ до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через воєнні дії від 24 лютого 2022 р. та мають вразливості з Переліку нижче
ПЕРЕЛІК обов’язкових критеріїв вразливості ДЛЯ УСІХ трьох вищезазначених категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу:
- родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше).
- родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років.
- Родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб.
- Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Що робити, якщо ви реєструвалися більше, ніж 2 місяці тому та не отримали допомоги?
Якщо у вас є питання щодо грошових виплат або ви зареєструвалися понад 2 місяці тому і ще їх не отримали, зверніться, будь ласка, на гарячу лінію УВКБ ООН за номером: 0 800 307 711 для перевірки вашої заявки на коректність введених даних.
Кожна з тих заявок, що залишилися у стані очікування виплат, розглядається окремо. Фахівці УВКБ ООН шукають причину затримки (зазвичай, це проблеми з карткою, з надавачем фінансовим послуг, з транзакцією тощо) та намагаються її розв’язати індивідуально.
Нагадаємо, переселенці НЕ отримали гуманітарки на 2 млн грн через дії департаменту соцзахисту.
Читайте також: Кропивничан просять поділитися весняним одягом для переселенців