Кліщів із хворобою Лайма виявили у Кропивницькому

© Pixabay

Кліщів, заражених збудниками кліщового бореліозу (хвороби Лайма) виявили на територіях Рівнянського та Далекосхідного кладовищ міста Кропивницького.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Заселеність кліщами та інфіковані збудниками кліщі також були виявлені на території центрального кладовища с. Новоігорівка Устинівської громади Кропивницького району.

Ентомологічні обстеження продовжуються, але вже зараз фахівці попереджають про необхідність бути надзвичайно обережними під час відвідування кладовищ напередодні та під час поминальних днів.

  • Під час перебування на території кладовищ та прибирання біля могил пам’ятайте, що кліщі здебільшого знаходяться у низькій рослинності (траві, кущах, квітах тощо). Тому одягайтесь таким чином, щоб у «нападників» не було шансів дістатися шкіри.
  • Якщо перебування в небезпечній зоні триває понад годину, варто робити взаємоогляди з метою раннього виявлення кліщів, які ще не встигли присмоктатись.
  • Після завершення прибирання та по приходу додому треба обов’язково витрусити верхній одяг, повністю змінити натільну білизну та інший одяг та знову провести взаємоогляд.
  • Особливої уваги потребують діти та домашні тварини, які зазвичай на природі активніші, ніж дорослі: часто бігають у траві, збирають квіти та іншу рослинність.

Нагадаємо, у Кропивницькому 7-річну дитину вкусив інфікований бореліозом кліщ.

Читайте також: У медсестри з Кіровоградщини вчасно виявили туберкульоз. Жінка була у декреті

Поширити:

Залишити коментар:

коментар