У медсестри з Кіровоградщини вчасно виявили туберкульоз. Жінка була у декреті

© Medical News Today

Прийнято вважати, що туберкульоз – це хвороба безпритульних або людей з нарко чи алкозалежністю. Натомість, щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювань і лише 8-10% з них – у соціально-незахищених громадян. Туберкульоз не обирає за соціальним статусом.

У БО «100 відсотків життя. Кропивницький» під соціальний супровід потрапила 45-ти річна Олена, повідомляє Перша електронна газета.

Вона все життя працювала медичною сестрою. Крім останніх шести років, коли народила дитину і пішла в декретну відпустку.

«Мене тривожив кашель, погане самопочуття. Я часто хворіла на простудні захворювання. Звернулася до свого сімейного лікаря. Мене направили на рентген. Сказали, що туберкульоз. Звісно, такого результату я не очікувала. Але, як медичний працівник, розуміла, що мій організм легко міг підхопити цю недугу. Чоловік рік на війні. Я дуже хвилююся за нього, нашу країну, майбутнє дитини. Я весь час у стресі, імунна система ослаблена. Цього досить, щоб підхопити туберкульоз», – ділиться своєю історією Олена, яка проживає в одному із невеличких містечок Кіровоградщини.

Після того, як жінці діагностували хворобу, вона одразу почала лікування, яке призначив лікар. Чоловік теж пройшов медичне обстеження – хвороба не підтвердилася. З дня на день мають прийти результати обстеження дитини.

«Олена розуміє важливість вчасного лікування хвороби. У неї чутливий туберкульоз. Під наш супровід Олена потрапила наприкінці лютого. Жінка проходить амбулаторну форму лікування – отримує протитуберкульозні препарати за місцем лікування. Я надаю жінці соціальний супровід – консультую з різних питань під час лікування, морально підтримую. Вона уже розпочала свій шлях боротьби. І вірю, що вона його завершить успішно», – розповідає Ольга Іваненко – соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом.

Симптоми туберкульозу:

  • тривалий кашель,
  • підвищена температура тіла понад сім днів,
  • утруднене дихання,
  • біль у грудях,
  • поганий апетит,
  • постійна слабкість,
  • безпричинна втрата ваги,
  • підвищена пітливість, особливо вночі,
  • кровохаркання.

Якщо у вас є певні симптоми, перевіряйте своє здоров’я – зверніться до лікаря.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар