![АТО війна смерть військові](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2021/07/ATO-vijna-smert-vijskovi-678x381.jpg)
У березні громади Кіровоградщини попрощалися з загиблими воїнами, серед яких досвідчені воїни АТО, учасники миротворчих місій ООН, працівники сільського господарства, правоохоронці і підприємці, місцеві і переселенці, молоді татусі і поважні дідусі – усі, хто став стіною проти російських загарбників.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією громад.
Онуфріївська громада втратила Пономарьова Івана 1993 року народження, воїна з селища Павлиш. Старший водій кулеметного взводу стрілецького батальйону військової частини А 1736 загинув біля населеного пункту Хромове Бахмутського району Донецької області.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/PONOMAROV-IVAN-426x509.jpg)
Артур Батій із Новомиргородської громади загинув у боях під Бахмутом. Поховали Героя 30 березня у рідному селі Панчеве.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Artur-Batij-678x420.jpg)
Загинув Босий Олександр Сергійович із Новомиргородської громади.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Bosyj-Oleksandr-398x509.jpg)
29-річний молодший сержант Владислав Грузин із села Озера Світловодської громади загинув 22 березня на Сєвєродонецькому напрямку. Воїн був мобілізований 8 серпня 2022 року. Служив командиром бойової машини розвідувального взводу парашутно-десантного батальйону. Поховають Владислава 1 квітня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Vladyslav-Gruzyn-474x509.jpg)
Віталій Гардт із села Іванівка Рівнянської громади загинув 22 березня в районі Авдіївки під час артилерійського обстрілу. Поховали воїна 29 березня у рідному селі.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/04/Vitalij-Gardt-382x509.jpg)
Олег Комар із села Глодоси загинув 17 березня. Воїн був 1981 року народження. Мав звання старшина І статті (військове звання у військово-морських силах), служив старшим оператором.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Komar-Oleg.jpg)
Молодший сержант Василь Кабанов родом з села Вербівка Голодоської громади. Замолоду служив у ЗСУ, виконував миротворчу місію під час Вірмено-Азербайджанського конфлікту. У мирному житті працював в аграрних підприємствах Глодосів і Новоукраїнки. Улітку 2022 року Василя Івановича призвали на військову службу. Брав участь у визволені Херсонщини, а під час захисту Бахмута стрілець-санітар загинув.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Vasyl-Kabanov-360x509.jpg)
Щербак Едуард із села Розсохуватка Злинської громади загинув 17 березня. Воїн служив у ЗСУ з 2014 року, мав неабиякий досвід, але його життя обірвала війна.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/SHHerbak-Eduard-678x509.jpg)
Горшовський Аркадій з села Новоглиняне Піщанобрідської громади загинув 11 березня поблизу села Богданівка Бахмутського району внаслідок мінометного обстрілу. Був похований 23 березня у рідному селі.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Goroshkovskyj-Arkadij-382x509.jpg)
40-річний старший солдат Анатолій Буга з села Губівка Компаніївської громади був учасником АТО. У 2022 році знову став на захист України. Був пожежним роти забезпечення продовольством. У нього залишилася дружина і донька. Поховали воїна 25 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Buga-Anatolij-360x509.jpg)
50-річний Валерій Лісовий із села Долинівка Гайворонської громади став до зброї 18 грудня. У мирному житті працював у поліції, потім у позавідомчій охороні, згодом займався будівництвом. На війні був заступником командира бойової машини навідником-оператором. Загинув 17 березня неподалік села Богданівка Бахмутського району. Поховали воїна 22 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Valerij-Lisovyj-384x509.jpg)
Старший солдат Анатолій Логай з села Бандурове Гайворонської громади (1978 р.н.) працював у фермерському господарстві «ЛАН». У 2014-2015 роках брав участь в АТО в Донецькій області. 24 лютого 2022 року добровільно пішов захищати рідну землю. Служив під Черніговом, після – на Херсонському напрямку. Був сапером-гранатометником. Загинув ще 4 листопада 2022 року під час обстеження позицій біля населеного пункту Мала Сейдеминуха Херсонської області. Підірвався на протипіхотній міні.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Anatolij-Logaj-330x509.jpg)
51-річний Олександр Шелемба – приватний підприємець з села Перегонівка Голованівського району. Із перших днів повномасштабної війни став на захист країни. 28 березня загинув на Херсонщині. У нього залишилися матір, дружина і син.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Oleksandr-SHelemba.jpg)
Максим Фарина з села Грузьке Голованівської громади, 2001 року народження, походив з багатодітної родини. Навчався в ПТУ за спеціальністю «тракторист-машиніст». Служив строковиком в Національній Гвардії України, стрільцем-снайпером. Після вторгнення знову був призваний на службу. Юний воїн помер 17 березня від важкої хвороби, що виникла у зв’язку з виконанням небезпечних службових обов’язків. Поховали Максима 21 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Faryna-Maksym.jpg)
25-річний Володимир Коханський із села Лозуватка Благовіщенської громади працював у сільськогосподарському товаристві «Зоря». Він загинув 18 березня в районі села Оріхово-Василівка Бахмутського району внаслідок артилерійського обстрілу. У нього лишилися батьки, брат, сестра, дружина і маленький син.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Volodymyr-Kohanskyj.jpg)
Віталій Прінківський із Маловисківської громади, 1990 року народження, служив розвідником. Виконуючи бойове завдання у Запорізькій області, отримав поранення, від яких помер у лікарні.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Vitalij-Prinkivskyj.jpg)
25-річний Максим Петрушко з Малої Виски загинув від поранення у м. Бахмут. У мирному житті працював на ГЗК “Велта”. У нього залишилася дружина і двоє маленьких дітей.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Petrushko-Maksym-382x509.jpg)
21-річний Анатолій Івченко з села Калмазове Вільшанської громади на час вторгнення перебував у Польщі зі своїм батьком. Обоє повернулися в Україну і вже 3 березня добровільно стали до зброї. Анатолій обіймав посаду стрільця-помічника гранатометника стрілецького батальйону. Загинув 25 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Ivchenko-Anatolij-356x509.jpg)
Сергій Горбатенко із села Бірки Олександрівської громади був 1974 року народження. Загинув 20 березня внаслідок артилерійського обстрілу біля Красногорівки Донецької області.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Sergij-Gorbatenko-530x509.png)
Крюков Микола, 1987 р.н., зі Знам’янки за освітою був зварювальником. Працював в агропромисловій компанії. Після вторгнення добровільно звернувся у військкомат і став до зброї. Проходив військову службу на посаді старшого бойового медика загону спеціального призначення. Загинув 8 березня біля села Богданівка Донецької області. Без батька залишились двоє дітей. Воїна поховали 20 березня у селищі Знам’янка Друга.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Kryukov-Mykola.jpg)
Сержант Дмитро Щербина, 2002 року народження, зі Знам’янки загинув 23 березня в результаті артилерійського обстрілу в районі Бахмута Донецької області. Громада попрощалася з воїном 29 березня. У нього залишилися батьки і брат.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/SHHerbyna-Dmytro.jpg)
Старший сапер-гранатометник Володимир Лещенко з Олександрійської громади загинув 28 березня на Донеччині. Воїн був 1994 року народження. У нього залишились дружина, маленька донька та батьки. Поховали воїна 31 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Volodymyr-Leshhenko-382x509.jpg)
Михайло Кузан із села Пантазіївка Новопразької громади, 1982 року народження, служив стрільцем у складі десантно-штурмового батальйону.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Myhajlo-Kuzan-489x509.jpg)
Громада Кропивницького втратила шістьох захисників.
Брати-близнюки Владислав і Ростислав Бойко були професійними військовими, командирами бойових машин. Мали великий професійний досвід, брали участь у миротворчій місії ООН з розмінування території Лівану.
Чоловіки підписали контракти на службу в ЗСУ ще у 2015 році. А в 2022-му вони першими зустріли ворога, що вторгся в Україну, поблизу населеного пункту Біловодськ на Луганщині. Брати загинули у першому бою – 24 лютого 2022-го, але лише тепер рідні отримали підтвердження і змогли поховати Героїв. Їм було по 44 роки. Громада попрощалася з братами 23 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Vladyslav-i-Rostyslav-Bojko-678x487.jpg)
32-річний солдат Микола Шевченко був навідником механізованого відділення. Воїн загинув 17 березня під Бахмутом. Поховали Героя 28 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Mykola-SHevchenko-421x509.jpg)
30 березня на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища кропивничани віддали останню земну шану старшому сержанту Сергію Царенку і молодшому сержанту Олександру Пасичнику.
56-річний гранатометник Сергій Царенко загинув 22 березня на Донеччині, зупиняючи російських ворогів під Бахмутом.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Sergij-TSarenko-382x509.jpg)
Командир танка 54-річний Олександр Пасичник помер від отриманих ран у військовому шпиталі Дніпра 24 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Oleksandr-Pasychnyk-382x509.jpg)
Молодший сержант Олег Язев 30 березня мав відсвяткувати свій 44-ий день народження. Але 9 березня неподалік населеного пункту Водяне Донецької області життя командира ремонтного відділення бронетехніки обірвалося.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Oleg-YAzev-1-399x509.jpg)
На Кіровоградщині знайшли спочинок двоє воїнів-переселенців.
46-річний Сергій Сидоров із Донеччини став до зброї торік 8 березня, служив стрільцем-санітаром. Загинув 6 березня цього року біля Авдіївки. Поховали Героя у Петрівській громаді, куди влітку переселилася його родина.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Sydorov-Sergij-377x509.jpg)
Олександр Молодший родом із Полтавської області, але жив із сім’єю на Донеччині. З початком вторгнення його родина переїхала до села Каніж Новомиргородської громади, а Олександр став на захист України. Поховали Героя 29 березня.
![](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2023/03/Oleksandr-Molodshyj-407x509.jpg)
Читайте також:
- АТОвці, переселенці, мобілізовані і добровольці – Кіровоградщина втрачає Героїв
- Розвела на гроші рідних зниклого воїна: уродженку Кіровоградщини відправили за ґрати