Обираємо водонагрівач. На що звернути увагу

Постійні перепади електроенергії, систематичне відключення світла і гарячої води в містах, невпинний ріст цін змушують нас по-новому облаштовувати власний побут і уважніше ставитися до вибору техніки, зокрема бойлерів. Правильно підібраний водонагрівач може не лише на тривалий час забезпечити вас гарячою водою, а й зекономити ваші кошти як за рахунок своєї ціни, так і на комунальних послугах.

При виборі водонагрівача  https://comfy.ua/water-heater/ варто звернути увагу на такі показники:

 • Форма бака
 • Обсяг бака
 • Потужність і тип ТЕНу
 • Тип внутрішнього покриття
 • Тит теплоізоляції
 • Система управління нагріванням
 • Розглянемо кожен детальніше.

Форма бойлера

Форму бака водонагрівача слід обирати, враховуючи його майбутнє місце розташування. Тобто, яку саме конструкцію дозволяє встановити ваша кухня чи ванна кімната, чи плануєте ви «ховати» його в стінну нішу або шафку тощо.

Наразі виробники випускають бойлери чотирьох форм:

 • Циліндричні – найпоширеніший і найдешевший варіант.
 • Тонкі (slim) – циліндричні баки, але тонші і вищі, ніби витягнуті.
 • Прямокутні – також квадратні, більш компактні і зручніші в побуті за циліндричні.
 • Плоскі – товар преміум класу, мають глибину до 350 мм, можуть складатися з двох сумісних баків.

Обсяг бака

Вибір цього параметру залежить від того, для чого саме і скільки осіб будуть використовувати водонагрівач: раз в день помити дві тарілки чи гріти воду для душу на шість членів родини.
Якщо ви орієнтуєтеся суто на кухонну модель, то можна обрати бак на 10-15 л. Для купання невеликої сім’ї варто брати бак об’ємом 60-80 літрів. Найбільші ж баки мають об’єм до 300 л – вони розраховані на сім’ї з 6-8 осіб.

Потужність і тип ТЕНу

Потужність тену коливається від 1 до 6 кВт і чим вона вища, тим швидше нагріється вода. Але здійснюючи вибір, треба орієнтуватися не лише на ваші бажання, а й на міцність електропроводки в будинку, наявність відповідної мережі (однофазної або трифазної). Фахівці ж вважають потужність в 2 кВт найоптимальнішою для кухні, а 5 кВт – для накопичувального бойлера у ванні.

Щодо типу тену, то він може бути мокрим чи сухим.

 • Перший трохи швидше нагріває воду, але утворює накип, тому перевірте наявність в бойлері наявності магнієвого анода, що продовжує термін експлуатації.
 • Другий запобігає утворенню накипу і зменшує ризик ураження струмом, але нагрівання відбуватиметься трохи повільніше.

Внутрішнє покриття

Водонагрівачі зазвичай мають склокерамічне або емалеве внутрішнє покриття. Дорожчі моделі вкриті нержавіючою сталлю чи навіть титановим напиленням. Тож якість виробу може цілком залежати від ціни. Також варто звернути увагу на наявність і якість виконання зварювального шва, який з часом може підтікати – уважно вивчіть гарантійний термін від виробника.

Теплоізоляція бака

Чим товстіший шар теплоізоляції, том довше бак зберігатиме воду теплою, навіть при відсутності електропостачання і постійного підігріву. Якісні теплоізоляція має складатися зі спіненого поліуретану, що значно надійніший за звичний нам поролон. Фахівці рекомендують обирати баки з товщиною ізоляції не менше 18-20 мм.

Система управління

Управляти бойлером можна за допомогою механічного або електронного регулятора. Ми звикли до електронних систем, але зважте, що електроніка вимагає дбайливого ставлення та експлуатації, а механіка простіша, дешевша і, головне, краще витримує перепади напруги в електромережі.

Перевага електронної системи управлінням в тому, що її можна запрограмувати, обираючи між кількома режимами. Також вона має таймер для програмування бойлера на нагрів води в певний час доби.

Режим економії енергії нині є як в електронних, так і в механічних системах управління.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар