В Антарктиці декомунізували дороговказ “Кіровоград”

Українські полярники біля станції «Академік Вернадський» дерусифікували вказівник, який показує відстань до різних міст.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Так, на дороговказі замінили Кіровоград на Кропивницький, а також змінили транслітерацію Вінниці та Одеси. Ще додали нові символічні міста — Маріуполь, Херсон і Бучу

Оскільки вказівник прослужив понад 20 років, він неабияк потребував оновлення – як фізично, так і змістовно. Тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус взялися до роботи. Тому полярники:

  • ️”декомунізували” Кіровоград на Кропивницький, а також “дерусифікували” транслітерацію Вінниці та Одеси;
  • ️додали нові символічні міста – Маріуполь, Херсон та Бучу, Коломию та Івано-Франківськ (рідні для Василя), Нью-Йорк, Оттаву та столиці (або знакові міста) інших країн, які підтримують Україну;
  • реставрували флюгер і низку старих табличок, які заіржавіли, виготовили новий стовп для них, замінили потрісканий фундамент та “втомлені” кріплення.

“Кожна експедиція має традицію покращувати нашу станцію, яка на рік стає другою домівкою. Ми вирішили це зробити у такий спосіб”, – розказав про ініціативу Василь Матковський.

Він пояснив, що все почалося з ідеї додати покажчик Маріуполя – щоб кожен відвідувач станції бачив: українці пам’ятають місто біля українського моря, де вирувало життя, і колись, зовсім скоро, знову завирує у вільній Україні.

“Потім було звільнення Херсона. Мабуть, не було за всю зимівлю дня більш святкового та радісного. Саме тоді ідея зробити та трохи переосмислити наш вказівник набула форми. Наступного дня ми вже припасовували свіжопофарбовану табличку з невеликою скибкою кавуна. І зрозуміли, що то лише початок”, – поділився думками зимівник.

Для втілення проєкту довелося багато попрацювати в столярній майстерні, а згодом і на вулиці. Зрештою дороговказ отримав як новий вигляд, так і нові сенси.

“Крім рідних міст, додалась пам’ять про завданий біль та неминучі перемоги. І, безперечно, подяка людям цивілізованого світу, що підтримували нас і всю Україну. Мабуть, ніколи ще станція не чула скільки вигуків “Слава Україні” з човнів та суден, що проходили повз. Вигуків з різними акцентами, але з одностайною підтримкою“, – розповів Матковський.

Нагадаємо, двоє кропивничан приєднаються до української експедиції в Антарктику.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар