Двоє кропивничан вперше приєднаються до української експедиції в Антарктику

Ілюстративне фото

Національний антарктичний науковий центр оголосив склад 28-ї української антарктичної експедиції, до якої вперше доєднаються двоє чоловіків з Кропивницького.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Очолює експедицію один з найдосвіченіших українських полярників, для якого це буде рекордна десята зимівля, – геофізик Богдан Гаврилюк. Він був керівником 26-ї УАЕ, яка після успішного виконання всіх завдань повернулася в Україну вже після початку повномасштабної війни, навесні 2022-го. Прибувши додому, Богдан одразу став на захист України, вступивши до лав Прикордонної служби. Дотепер він виконував завдання на півночі України, зокрема в Чернігівській області, а зараз повертається до не менш важливої місії – цілий рік забезпечувати роботу станції «Академік Вернадський».

Нова експедиція складається суто з чоловіків. Цього року на конкурс подалося лише 5 жінок (для порівняння: торік кандидаток було 19), але вони не подолали всі етапи конкурсного відбору.

Серед 14 учасників – 9 вчених (по 3 на кожен напрям – геофізика, метеорологія, біологія) та 5 представників команди життєзабезпечення: лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін. Першою ця зимівля стане для кропивничан  Сергія Салла та Дмитра Кричуна.

Нагадаємо, депутат облради очолив обласну федерацію спортивного туризму

Читайте також: продюсерка телепроєкту «Баба Єлька» розповіла про зйомки, знахідки, людей і емоції

Поширити:

Залишити коментар:

коментар