«Гайворонський експрес» здійснив останній у цьому році ретротур

Гайворонська міська рада

У Кіровоградській області “Гайворонський експрес” здійснив завершальний туристичний рейс у цьому році. Він шостий за ліком та мав назву “Різдвяний”.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Суспільне Кропивницький.

Керівник напрямку вузькоколійних залізниць Укрзалізниці Олег Заблудовський розповів, що ретротури користуються популярністю серед українців, тож їх влаштовуватимуть і наступного року.

Ретротури – це подорожі на паротязі Гр-280, якому понад 100 років, за маршрутом Гайворон-Бершадь. Під час поїздки можна потрапити на екскурсію до локомотивного депо, скуштувати уху та куліш зі шкварками на березі Південного Бугу, перед відправленням паротяга купити смаколики та вироби ручної роботи місцевих майстрів — такий ярмарок супроводжують пісні та танці у виконанні гайворонських музик.

Під час різдвяного туру, який відбувся 24 грудня, до програми додали колядки та глінтвейн.

Також на пероні цього дня нагородили відзнаками Укрзалізниці працівників, які забезпечують функціонування вузькоколійки – їх до 200. Це робітники локомотивного та вагонного господарств, колії та руху. Їх заслуга в тому, вважає Олег Заблудовський, що, працюючи під час війни, вони підтримують роботу унікального для регіону транспорту, який не тільки є туристичною цікавинкою, а й забезпечує сполучення між населеними пунктами віддалених регіонів України.

Влаштовують тури у співпраці з міськрадою Гайворона — вони організовують частування гостей та культурну програму, а Укрзалізниця привозить туристів.

Наступний рейс хочуть влаштувати 14 січня та зробити їх щомісячними.

image
3

7

43

432

image

Нагадаємо, Гайворонський ретро-потяг відновив свою роботу

Читайте також: Гайворонська вузькоколійка отримала додаткові пасажирські вагони

Поширити:

Залишити коментар:

коментар