Україці зможуть безоплатно отримати ліки проти спінальної м’язової атрофії

© rubryka.com

Україна закупить ліки проти спінальної м’язової атрофії. Зокрема, 9 лікарських засобів за договорами керованого доступу, 8 з них закуповувалось централізовано раніше, 1 – буде закуплено вперше.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією МОЗ.

Договір керованого доступу (ДКД) – це механізм закупівлі оригінальних (інноваційних) лікарських засобів за результатами прямих та конфіденційних перемовин між замовником і фармацевтичним виробником. Перемовини відбуваються за результатами розгляду матеріалів оцінки медичних технологій, які містять дані про показники клінічної та економічної ефективності лікарських засобів.

Через те, що оригінальні (інноваційні) лікарські засоби виробляються лише одним виробником, інструмент конкурентних закупівель до них не може бути повною мірою ефективно використаний.

Вперше в Україні, завдяки використанню інструменту (ДКД), який дозволяє зберегти конфіденційною ціну, вдалося централізовано закупити препарат «Еврісді» («Рисдиплам») для лікування дітей, хворих на спінальну м’язову атрофію.

СМА – це рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті.

Ліки будуть надаватися пацієнтам безоплатно в 2023 році. На препарат чекають хворі дітки з Кіровоградщини. Їх називають “смайликами”. За світовою статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених. Кожен 40-й житель планети, незважаючи на стать, національність і вік, є носієм “зламаного” гена, що викликає СМА. Якщо два носії зустрічаються, імовірність народження хворої дитини становить 25%.

Безкоштовний лікарський засіб отримуватимуть пацієнти зі СМА, які відповідатимуть критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким буде поставлено діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу.

Нагадаємо,

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар