Ніж виживання проти ножа для бушкрафту, який вибрати?

Бушкрафт і виживання – це два у чомусь схожі види діяльності. Іноді їх навіть об’єднують. І все ж є велика різниця. Бушкрафт – це мистецтво життя в умовах дикої природи. Саме життя, а не виживання. Якщо людина практикує бушкрафт, це означає, що вона опинилась на природі за власним бажанням.

Людина, що виживає, не може по-справжньому захоплюватися практикою бушкрафту і навпаки. Ці дві практики відповідають різним філософіям та не застосовуються в однакових ситуаціях. Те ж саме стосується і використовуваних при цьому інструментів та спорядження (включаючи ножі). Але що вибрати? Якому ножу віддати перевагу?

Хто такі виживальники та що таке практика виживання?

Перш ніж детальніше розбиратись у відмінності між ножами для виживання та ножами для бушкрафту, необхідно почати з порівняння цих двох видів діяльності. По суті, виживання, це практика, якою люблять займатися люди, для яких навіть придумали окрему назву – «виживальники».

Принцип цієї діяльності полягає в тому, щоб навчитися бути автономним та вижити у природному середовищі у максимально жорстких умовах. Тут немає місця комфорту. Головна мета – швидко вибратися з лісу використовуючи найнеобхідніший мінімум речей. Отже, якщо ви хочете перевірити свою витривалість і підвищити гостроту свого розуму, виживання буде найкращим способом випробувати себе.

Бушкрафт, мистецтво життя на природі

З іншого боку, бушкрафт (Buschcraft) – це справжня філософія, яка спрямована на те, щоби відірватися від індустріального урбаністичного світу та відновити зв’язок із природою. Таким чином, ця практика звільняє вас від впливу сучасних технологій та стресу міського життя. На відміну від виживання, бушкрафт – це не втеча із ворожого середовища.

Ви навпаки, ніби то втекли від цивілізації на природу для того щоби жити там без обмежень чи якихось там надзвичайних ситуацій. Ця практика особливо популярна серед туристів. Вона дозволяє не тільки привести до ладу думки та синхронізуватись з природою, з якої ми усі свого часу пішли. Це ще й не погана перевірка винахідливості та гарна практика щодо різноманітної праці руками.

Ніж для бушкрафту

Навіть якщо це заняття ставить хрест на всьому, що є сучасними технологіями, неможливо вийти на бушкрафт, не взявши із собою гарний надійний ніж. Варіацій таких ножів існує безліч. Ви знайдете моделі з фіксованим лезом, складаним лезом, із товстими ломовитим лезами, та лезами звичайними, із скандинавським профілем клинка та  багато інших моделей та варіантів.

Але питання не в тому, щоб знати, яку модель краще вибрати для бушкрафту. У такій сфері діяльності все залежатиме від ваших потреб. Наприклад, ножі можуть використовуватись для обробки деревини, обробки дичини, обробки та чищення риби, приготування їжі, розведення вогню. Ви будете вирізати ложки з дерева в лісі, чи візьмете сталеву з собою з міста? Ви будете полювати? Збираєтесь рибалити? Будете будувати собі домівку? Вибір за вами!

Один з батьків бушкрафту – Джордж Вашингтон Сірс, більше відомий, як Нессмук, вважав, що бушкрафтеру потрібен універсальний та зручний нескладаний (фіксований) ніж, складаний ніж для більш тонкої роботи, та як щось, що завжди буде під рукою у гаманці, та, звичайно ж, сокира. Але майте на увазі, що Сірс більше жив на природі, чим у місті. Ви ж можете підібрати для себе щось відповідно вашим потребам.

Ніж для виживання

Ніж для виживання – інструмент, який має більш екстремальні умови експлуатації. У порівнянні з ножами для бушкрафту ці моделі можна використовувати для самої складної роботи. Часто, згідно з умовами завдання, ваш ніж може бути вашим єдиним інструментом. Цілком можливо, що цим ножем вам доведеться рубати дрова, копати ями, різати гілки або розбивати намет.

Можливо, не для усіх діл такий ніж буде зручно використовувати. Хто хоч раз пробував нарізати хліб чи приготувати їжу ножем з товстим “ломовитим” лезом, добре нас зрозуміє. З іншого боку, це лезо не зламається, коли ви будете рубати дрова. Ну а їжу можна поїсти і нарізану великими шматками. У вас тут виживання, а не бушкрафт. Різницю ви вже розумієте.

Вердикт

Незалежно від того, вирішите ви вибрати ніж для виживання чи ніж для бушкрафту, вони обидва підходять для використання у поході. Звичайно, є ножі, спеціально призначені для бушкрафту. Але це не означає, що вони не підходять для практики виживання, і навпаки. Коротше кажучи, все залежить від переваг тої чи іншої моделі. Часто відношення ножа до тієї чи іншої групи є не більше чим маркетинговим ходом.

Очистіть свій розум, поводьтесь так, ніби тих назв та категорій не існує. Пам’ятайте лише про те, для чого ви будете використовувати ваш ніж. А потім виберіть той, що буде самим зручним саме для вашої руки. Дизайн та бренд не такі вже й важливі. Радимо вам зробити головний акцент на керованості та міцності вашого ножа.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар