Програма USAID DOBRE продовжить працювати в Україні наступних три роки

Програма DOBRE працює в Україні уже 6 років. Міжнародні засновники проєкту і надалі планують підтримуватиме українські громади у їхньому прагненні до розвитку в умовах нових викликів. Протягом наступних трьох років DOBRE працюватиме із 60 громадами у 10 областях, зокрема і в Кіровоградській.

Саме цій події була присвячена онлайн-пресконференція, що відбулася нещодавно в Українському кризовому медіа-центрі. Журналісти з усієї України малу змогу не лише послухати, а й поставити запитання засновникам міжнародної програми – інформує Перша електронна газета.

Марк Еллінгстад, директор офісу USAID з питань демократії та врядування, повідомив, що USAID продовжує програму DOBRE на три роки, надаючи додаткові 40 мільйонів доларів фінансування.

«DOBRE працюватиме з більш ніж із 60 громадами, надаючи їм технічну допомогу та підтримку в подоланні надзвичайних ситуацій задля сприяння їх відновленню, відбудові та виходу на траєкторію сталого розвитку та зростання», – сказав Марк.

Брайан Кемпл, керівник Програми USAID DOBRE, розповів про успіхи, які були досягнуті за попередні роки, і про плани на майбутнє:

«За 4 місяці ми здійснили закупівлю матеріалів і необхідного матеріального забезпечення, щоб допомогти громадам прийняти внутрішньо переміщених осіб. Ми зрозуміли, що треба прискорювати допомогу, щоб громади могли відновлюватися і реагувати на нові виклики. Люди в громадах по всій Україні зараз переживають важкі часи. Більшість громад, які будуть в проєкті наступні три роки, вже мали можливість з нами співпрацювати, але ми додали і нові громади. Це ті громади, які найбільше потерпають від руйнування і викликів війни, зокрема, нещодавно звільнені».

315914768-852511129405291-7223731168629820323-n

Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону, у своєму слові розповів, наскільки була важлива програм DOBRE у реформі децентралізації:

«Завдяки Програмі DOBRE багато територіальних громад посилили спроможність і зміцнили курс для подальшого розвитку. Програма зараз дуже потрібна в умовах нових викликів воєнного стану. Нас чекає багато роботи, пов’язаної з відновленням деокупованих територій».

Очільник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович у своєму відеозверненні теж не оминув проблеми сьогодення і те, яку роль у їх розв’язанні можуть зіграти міжнародні партнери:

«Я детально ознайомився з аспектами діяльності програми “Добре” на Кіровоградщині. Приємно, що ми є в числі тих областей, які працюють на цій платформі. Це маркер ефективної роботи громад і пошуку використання додаткових фінансових можливостей. Під час жорстокої війни, коли ворог нищить наші мирні міста і населені пункти, енергетику, школи, садочки, медичні заклади, для територій важлива кожна додаткова гривня. У нас в області – до ста тисяч переселенців, тому ми цінуємо увагу, партнерську допомогу команди DOBRE, усіх небайдужих.

Зрозуміло, що війна – це гіркий досвід вчитися жити і управляти, коли в небі ворожі ракети. Ми вчимося перемагати ворога, повертати рідні землі, управляти територіями, допомагати фронту. Ми вчимося жити в нових реаліях. Тому досвід кризового управління, реалізація проєктів покращення інфраструктури громад, швидкого реагування нам буде в нагоді. Зичу вам продуктивної роботи з громадами нашої області. DOBRE – це завжди позитивно, якісно. Україна переможе!»

На запитання журналістів, які саме громади Кіровоградщини потрапили в число щасливчиків, Ангела Бочі, заступниця керівника програми DOBRE, відповіла, що повний перелік їх буде пізніше. Про це заздалегідь повідомлять.

315900530-5362056360583977-4560537318492543536-n

Нагадаємо, три громади Кіровоградщини вчаться управляти природними ресурсами з U-LEAD.

Читайте також: Громади Кіровоградщини подали 51 проект на фінансування фондом регіонального розвитку

Олена Цюцюра. Фото DOBRE

Поширити:

Залишити коментар:

коментар