Хлопець не зізнався про ВІЛ-інфекцію, не лікувався і заразив кохану

© pixabay.com

Хлопець з Кіровоградщини, дізнавшись про свій ВІЛ-позитивний статус, відмовився від лікування. Він не зізнався про інфекцію коханій дівчині і незабаром хворіли вже обоє. Соціальний працівник, ставши водночас сімейним психологом, умовив їх розпочати лікування і пробачити один одному всі помилки минулого.

Валентин – молодий, енергійний, завзятий, працював на відповідальній роботі, рятуючи людей. Під час планового обстеження дізнався, що в нього ВІЛ-інфекція. Це був 2014 рік. Тоді в нього було хороше СД-навантаження, тож ліки він не приймав. Так пройшло ще кілька років. На ВІЛ-інфекцію він не зважав, здавав раз у рік аналізи – все було добре.

За цей час Валентин познайомився із Мілою. Вони разом будували сімейне життя. І в один момент стан здоров’я чоловіка погіршився. Здав аналізи – вони були не втішні. Мова стояла про щоденний прийом життєво важливих ліків – антиретровірусної терапії.

– Валентин відмовлявся приймати ліки. Це було настільки категорично, що мені знадобилося чимало часу, аби вмовити його, – розповідає соціальна працівниця проекту USAID HealthLink Надя Балан. – Врешті він погодився. Через кілька днів привів до нас в кабінет «Довіра» свою дружину. У неї теж виявили ВІЛ. Шок – перша реакція. Тоді Валентин розповів дружині, що він був ВІЛ-інфікованим, але ліки не приймав. Ми разом вмовляли Мілу розпочати лікування заради майбутнього їхньої сім’ї. Це був непростий шлях прививання прихильності до АРТ, збереження їхньої сім’ї, вибачення помилок з минулого. Та вони його пройшли.

Уже пройшло чотири роки з моменту цієї історії. І зараз ми можемо сказати, що сім’я вистояла цей шлях і по цей день приймає ліки, дбаючи один про одного. Валентин змінив сферу діяльності – займається бізнесом, розвитком. Міла – домогосподарка і дбає про затишок вдома. Люблять і бережуть один одного.

– Соціальний супровід завершений успішно. Та ми зустрічаємося у місті по цей день – вітаємося, спілкуємося про справи. Якщо потрібно вони звертаються до мене з важливих питань в кабінеті «Довіра». Якщо чоловік їде у відрядження, Міла отримує АРТ-терапію для двох, надсилає йому поштою.

У нас збереглися дружні відносини і довіра, – додає Надія Балан.

Вікторія Семененко для Першої електронної газети

Читайте такожУ Кропивницькому чоловік з туберкульозом заразив десятьох родичів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар