Автострахування під час воєнного стану

© Pexels

Попри військовий стан, закони України в галузі страхування продовжують діяти. Наприклад, поліс ОСЦПВ залишається обов’язковим для всіх водіїв нашої країни. Без нього виїжджати на дороги заборонено, водію може бути виписано штраф.

Але, враховуючи військові дії на теренах нашої держави, в деяких регіонах придбати ОСЦПВ в офісах компаній стало неможливо, зокрема багато компаній скоротили свою присутність у прифронтових регіонах. Про те, що робити у таких випадках і які зміни відбулися в автострахуванні, і піде мова далі.

dfHKixdP1meTtxnTGBMwYKCv3koBn50wpWY_yUVbUqvVK6WiE2dnzYJsoBJHXaKODwHuBTHit1O1cxxbaYdogd9phtASA8Wm2TUWAZIcrkLYiuJ57FvElLU4PLk5UOZKTAWRt1-Z1VJlBYNyn9U

Як придбати поліс онлайн

Якщо можливості прийти до офісу страхової компанії і придбати поліс немає, то страховка автоцивілка доступна для придбання в онлайн-режимі. Для цього достатньо зайти на офіційний сайт обраної компанії та у спеціальному розділі «Розрахунок вартості» внести до спеціальної форми інформацію про себе і своє авто. Насамперед потрібно буде зазначити об’єм двигуна, наявність пільг, місце реєстрації, наявність та розмір франшизи, необхідний термін дії страховки, свої контактні дані та ін.

Для оформлення поліса ОСЦПВ будуть потрібні копії документів: паспорта, водійського посвідчення та ідентифікаційного коду. Їх можна надіслати. Якщо при заповненні виникнуть питання, консультанти в телефонному режимі дадуть вичерпні відповіді на них.

Після завершення процедури заповнення необхідно за допомогою банківської карти провести оплату, і на вказану електронну адресу буде надіслано автоцивілку в PDF-форматі. Документ можна зберігати в смартфоні, планшеті або ноутбуці і користуватися ним за будь-якої нагоди. Що ж стосується юридичної сили електронного поліса, то вона така ж, як і у паперового.

Що нового з’явилося в страхуванні ОСЦПВ

Йдучи назустріч своїм громадянам, держава на законодавчому рівні підвищила суми компенсацій, що виплачувалися постраждалим у ДТП громадянам. Так, з 1 липня 2022 р. сума компенсації за матеріальні збитки сягає 160 тис. грн, а на покриття шкоди, заподіяної життю та здоров’ю, – 320 тис. грн. Це доволі великі суми грошей, яких вистачить у більшості випадків. Але, враховуючи вартість деяких сучасних авто, краще ще збільшити ці суми. Для цього слід придбати поліс добровільного страхування, що збільшує розмір компенсації до 500 тис. грн і навіть більше. І тоді вже можна впевненіше почувати себе на дорогах, навіть у мегаполісах.

Як правильно обрати страхову компанію

Зрозуміло, страховий поліс ОСЦПВ буде працювати тільки у тому разі, якщо його придбано в надійній компанії. Саме тому процес її обрання не повинен бути швидким, тому що слід зібрати максимальну кількість інформації, а вже потім робити свідомий вибір. В процесі пошуку обов’язково слід подивитися рейтинги страхових компаній, відгуки клієнтів, їх кількість. Прикладом надійної страхувальника є СК «Арсенал Страхування», яка вже понад 15 років працює на ринку. На сьогодні компанія вже має понад 350 тис. клієнтів, а сума щорічних виплат компенсацій сягає понад 3 млн грн.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар