На Кіровоградщині завтра очікується злива. Поради щодо поведінки під час негоди

Завтра, 7 липня, у Кропивницькому та області пройдуть короткочасні, але сильні дощі.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на обласний центр з гідрометеорології.

Очікується шквальний вітер 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий).

Так, вітер північного напрямку 5-10 м/с, під час шквалу 15-20 м/с.  Температура вночі 16-21°, 8-11 липня 14-19°, вдень 7-9 липня 25-30°.

Зберегти своє життя і здоров’я під час грози, часто допомагає вміння визначати відстань від вас до грозових хмар. Для цього порахуйте час між спалахом і гуркотом: якщо пауза не більше однієї секунди, то гроза максимум в радіусі 300 метрів, три секунди – відстань від вас до епіцентру близько 1 км, більше – не менше 1500 м.

фото chv.tv

Як поводитися під час грози в полі або на пляжі

У полі насамперед підіть від вогню, а краще загасіть багаття. Дим підсилює електропровідність повітря. Не варто брати з собою металеві предмети – чашки, ложки, тарілки і тд. Вимкніть телефон, зніміть металеві прикраси одягніть дощовик і сховайтеся в яру чи іншому заглибленні, тоді “мішенню” блискавки будете не ви, а більш висока точка. Якщо немає яру, то в якості прихистку вибирайте найнижче дерево.

Присядьте навпочіпки не торкайтеся землі – взуття не проводить струм, а шкіра – так. Провідником стає мокрий дуб, в’яз і тополя, в меншій мірі – сосна і ялина, ще менше – береза і клен.

Перебуваючи на пляжі, взуйтеся і підіть подалі від водойми. Сховайтеся в наметі, яру тощо. Якщо ж блискавка застала вас в човні – швидше пливіть до берега, так як для розрядів струму ви – найвища точка над водою.

Як поводитися вдома або в місті

Якщо гроза застала вас в квартирі, вимкніть всі електроприлади, відключіть їх від джерела живлення (розетки). Це допоможе запобігти поломці техніки, якщо в будинку порушена ізоляція. Закрийте вікна, так як скло не пропускає електрику. А разом з протягом в житло може потрапити кульова блискавка.

У місті ризик стати “жертвою” блискавки нижчий, адже тут багато високих будівель. Краще зайте в підземний перехід, перший ліпший магазин чи будинок.

Не використовуйте металеві парасольки. зараз є можливість обрати парасольку з пластикових чи природніх деталей. Зніміть золоті та срібні прикраси – ці метали відмінно проводять струм. Вимкніть телефон.

© pexels.com

Якщо гроза застала вас в машині

Це найкращий сценарій для того, щоб перечекати негоду. Машина – діелектрик через гуму, якою вона впирається в землю і внутрішніх матеріалів, що не проводять електрику.

Мобільним телефоном, знову ж таки, користуватися не варто, його на час грози краще вимкнути. Так само не вмикайте радіо в автівці, заглушіть мотор і перечекайте негоду.

Читайте такожЯк кропивницькі рятувальники ліквідовували наслідки негоди

Поширити:

Залишити коментар:

коментар