Важливо

Хто має право достроково вийти на пенсію?

© pixabay.com

Можливість дострокового призначення пенсії за віком відновлено для осіб, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією обласного управління Пенсійного фонду України.

Обумовлена вище дострокова пенсія призначатиметься особам, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які зареєструвалися у державній службі зайнятості та для яких відсутня підходяща робота за умови наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (35 років – чоловіки, 30 років – жінки).

Дострокова пенсія за півтора року до досягнення пенсійного віку також призначатиметься особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідний закон від 15.02.2022 № 2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства” набрав чинності 30.04.2022.

Кабмін зобов’язаний у тримісячний строк з дня опублікування закону підготувати і подати на розгляд ВРУ пропозиції стосовно приведення інших законів України у відповідність до цього. А міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані привести у відповідність до вимог Закону власні нормативно-правові акти у шестимісячний строк.

Нагадаємо, куди подати заяву про призначення пенсії за віком в умовах воєнного стану.

Читайте також: Понад 20 тисячам пенсіонерів Кіровоградщини перерахують пенсію

Поширити:

Залишити коментар:

коментар